Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnék első házat...

Hogyan tudnék első házat venni? Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Szeretnék külön költözni a barátnőmmel, de anyagilag nem igazán jön össze. Kb. 1 éve dolgozok, de ahogy számoltuk legalább 8-10 év mire el tudunk költözni belőle. Beszéltek valami segély féleségről, hogy első ház vásárlásakor adnak valamekkora összeget, hogy segítsenek. Erről valaki pontos tájékoztatást tudna adni esetleg linket leírással? Hitelt, ha nem muszáj nem vennék fel ha muszáj akkor a legkisebb összeget. Másik variáció ami eszünkbe jutott, hogy lehet lekötni lakásvásárlási betétet amire folyamatosan havonta fizetnénk be x összeget. 8-10 évnél gondolom kevesebb lenne pl 3-5 év. Erről pontos infó vagy pontos link is jól jönne, mert már belezavarodtam, mindenfélét olvastam már. Legyetek kedvesek és a google szöveget hanyagoljuk, mert azzal belegabalyodtunk és segítségért jöttünk hozzátok. Köszönjük előre is.


ui: kertes, családi házra lenne igény



2013. aug. 10. 17:23
 1/6 anonim válasza:
Melyik gimibe jártál? Hanyas lett az érettségid? Esetleg valami diploma okj-s képzés-ed van -e?
2013. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szakközépsuliba jártam, csak érettségim van közepes matek,magyar, töri, angol, jó infó.
2013. aug. 10. 18:20
 3/6 anonim válasza:
Milyen szakot tanultál
2013. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első háznál kevesebb illetéket kell fizetni és ennyi a segítség.... jah,de természetesen ez se valami nagy :S ha jól emlékszem nekünk 20000ft volt fejenként és így "csak" majdnem 300000 ft lett az illeték egy 8 milliós vételárnál.Most ezen valamit variáltak és talán egy kicsivel több kedvezményt adnak.

Ezen kívűl ami még segítség volt az a régi szocpol (az újabbat meg az új ezáltal drágább házakra találták ki)... és ezzel ki is merült az állam általi segítség.

Mi 5 millió hitelt vettünk fel aminek voltak költségei + ha nem hitelre veszi az ember akkor is vannak még költségek sorra + az illeték stb hát szerintem nálunk még 1 millió simán össze jött a 8 milliós árhoz egyéb költségek gyanánt ami persze csak azt tartalmazta,hogy a nevünkön a ház és a költöztetés stb stb nem. Hát nem olcsó buli és önrész nélkül egyik bank se ad hitelt és nem igazán emlékszem pontosan,de talán 60 vagy max 70%-át adja a bank.

Jah és amúgy ami még van az valami kedvezményes kölcsön vagy miről beszéltek.

Szóval kezdetbe tökéletes az,hogy pár milliót összegyűjtötök

2013. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Informatika és közgazdasági szakmai alapozót tanultam, de minek ez? Munkám van, ház kellene.

3# Köszönöm, hogy leírtad, sajnos ezek szerint nem sok segítséget kapunk.

2013. aug. 10. 23:35
 6/6 anonim ***** válasza:

csináljatok mindketten 20 ezres Fundamentát. erre rájön évente 72 rugó állami támogatás/betét. asszem 4.5 év a minimális futamidő, utána pedig kedvezményes fix törlesztős ft hitelt lehet rá felvenni.

még mindig jobb mint a semmi, és kiszámítható a költsége. mondjuk ha a hitel 40 körül megáll egy hónapban, akkor ugyanannyit kell fizetni, mint amennyit előtte félretettetek, tehát nem lesz olyan nagy törés anyagilag a dolog.

2013. aug. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!