Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakástulajdoni hányad átruházá...

J0c1 kérdése:

Lakástulajdoni hányad átruházást hol lehet intézni, mi a sorrend?

Figyelt kérdés

Adott egy IX. kerületi lakás, aminek 50-50%-ban a testvérem és én vagyunk a tulajdonosai, a szüleink pedig haszonélvezők. Úgy döntöttem (az okát ne firtassuk ha lehet!), hogy az én tulajdoni részemet az édesanyám nevére szeretném íratni. Hol lehet ezt elintézni, és mennyibe kerülhet az ügyintézéssel kapcsolatos illeték?


Csak értelmes válaszokat kérnék szépen, köszönöm!


2013. szept. 3. 20:45
 1/10 A kérdező kommentje:

A földhivatalban telefonon azt mondták, hogy vagy ajándékozással, vagy adásvételi szerződéssel lehet ezt megoldani, de először egy ügyvédet keressek fel, mert ő tudja megmondani, hogy melyikkel járnánk jobban. A helyzet az, hogy nem szükséges nem avatnék be feltétlenül ügyvédet a dologba, tudván, hogy nem két forintba kerülne már csak az is, hogy pusztán informál engem, hát még ha valamit intéz is.

Érdekelne ki mit tud erről, köszönöm!

2013. szept. 3. 20:49
 2/10 anonim ***** válasza:

De, szükséges.

Ingatlanügylethez kötelező a jogi képviselet: ügyvéd vagy közjegyző.


És jól mondták, ez vagy adásvétel vagy ajándékozás.

2013. szept. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, és saccra mennyibe kerülhet a dolog ügyvéd része?
2013. szept. 3. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Általában százalékos, szóval attól függ, hogy mennyi az értéke az átruházott ingatlan(hányad)nak.


Ezen kívül 6.600,- Ft földhivatali eljárási díj, 1.000,- Ft tulajdoni lap, fejenként 1.670,- Ft JÜB-ölési díj (amikor leellenőrzik az internetes rendszeren keresztül az igazolványaitokat), és az esetleges adóvonzat. (Ajándékozás esetén nektek illeték nem lesz, de adásvétel esetén pl. lehet SZJA)

2013. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát első körben fel kell keresni egy ügyvédet, és árajánlatot kérni? Utána jön akkor esetleg az, hogy a lakást valakivel fel kell becsültetni stb?
2013. szept. 3. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Első körben fel kell keresni egy ügyvédet, igen.

A vételárat (ha adásvétel lesz) ti magatok is meghatározhatjátok, ha az nem irreális, akkor semmi gond. (NAV felülvizsgálhatja, de feltűnő értékaránytalanság esetén szokták ezt tenni.)

De az ügyvéd majd mindent elmond. Lehet, hogy nektek az ajándékozás lenne jobb (értéket mondjuk akkor is meg kell jelölni), majd közösen kitaláljátok.

2013. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt nekem az lenne a lényeg, hogy ettől a fél tulajdoni hányadtól minél egyszerűbben "megszabaduljak" édesanyám részére a lehető legkevesebb anyagi ráfordítással. Ha ez az egész művelet tíz, esetleg százezrekbe kerül, akkor marad minden így, és igen én is ajándékozással szeretném, gondolom az lenne anyagilag az olcsóbb.
2013. szept. 3. 21:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Tízezrekbe simán kerül, százezrekbe nem valószínű, hacsak nem valami nagyon nagy értékű az az ingatlan.
2013. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy 62 négyzetméteres lelakott ótvar állapotban lévő lakásra gondolj, lepotyogó fallal és minden egyéb nyalánksággal negatív értelemben.
2013. szept. 3. 21:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor százezres biztosan nem lesz.
2013. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!