Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha valaki gázszilikátból...

Ha valaki gázszilikátból (gázbetonból) épült házban él, élt akkor milyen tapasztalati vannak, voltak, elégedett-e a házzal általánosságban? (penészedés, hőszigetelő képesség, …) Jelentek-e meg szerkezeti gondok?

Figyelt kérdés
Házat szeretnénk venni a párommal, de már másodszor "futunk bele" ebbe az építőanyagba. Ismét találtunk egy olyan házat, aminek az elosztása, elhelyezkedése, … a mi elvárásainak megfelel, de gázszilikátból épült. Már próbálunk utána járni, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak ennek a falazóelemnek, már építésszel is egyeztettünk, de nagyon megoszlanak a vélemények, ezért ha valakinek van saját tapasztalata az ilyen anyagból épült házzal kapcsolatban, akkor ossza meg velünk. Legjobban a későbbiekben felmerülő szerkezeti gondoktól tartunk. Köszönöm előre is a segítséget.

2014. jan. 29. 12:41
 1/2 anonim válasza:

Én 26 éve élek ilyen házban, melyet én építtettem. Ez akkor nagyon nagy újdonságnak számított.Terranova vakolattal javasolta a korabeli reklám, mivel ezt a vakolatot közvetlenül rá lehetett vinni a falazó elemekre (azaz nem kellett alá vakolni). Én is így csináltam és nem bántam meg semmit ( a terranova nemesvakolat felhordva épp úgy néz ki mint a kőpor). A gázbetonról: létezett méretpontos I.o. változat, valamint néhány mm-el eltérő blokk. Én a jobbat választottam (60x30x25-ös méretben), mert ahhoz nem kellett maltert keverni. Ragasztóval, gumikalapáccsal abszolút méretpontosan készült a fal. Mivel így gyakorlatilag fuga (hézag) nem volt, így a szigetelés nyilván sokkal jobb annál, mint aki malterba pakolta fel a falat.

Hátrány:

1./Mivel a fal felülete túlságosan sima, ezért előfordul, hogy a vakolat elválik a faltól (kívül és belül egyaránt), de ez az első 10 évben kiderül.

2./ Mivel laza szerkezetű talajon építettem (és a vassal is spóroltam), ezért az alapból induló repedés keletkezett majdnem a födémig (tavaly le szigeteltettem, hogy eltüntessem).

3./ Tapasztalatom szerint rossz hangszigetelő.

4./ Nem áll meg benne a dűbel.

Előny:

1./ Méretpontosság

2./ Jó hőszigetelő (szerintem csak a ragasztóba felrakott falra igaz, egyébként épp olyan mint a normál szilikát).

3./ Kalapács nélkül is szöget üthetsz a falba.


Ha józan életű kőműves készítette az alkotást és kellően odafigyelt az előírásokra (nálam minden egyes blokkot vízszintezett), akkor nem lehet probléma.

A kecóm padlásszobás, négyen (néha hatan) lakjuk és semmiféle szerkezeti gond nincs.

Ha többre vagy kíváncsi, írj priviben!

2014. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A penészedésre nem válaszoltam: a felső szint egyik ablaka felett néha megjelenik a penész, de az a helyszínre öntött áthidaló szakszerűtlen szigetelésének a hibája. Egyébként nincs.
2014. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!