Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szolnokiak! Ház vásárlás/letel...

Szolnokiak! Ház vásárlás/letelepedés szempontjából Szandaszőlős vagy a Pletykafalu városrész ígéretesebb? Előnyök/hátrányok?

Figyelt kérdés

Lakóközösség? :-) Tudjátok mire gondolok...

Közelekedés...

Árak...

Biztonság... stb.



2014. jún. 21. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 1000szer Szandaszőlős, mint 1x Pletykafalu.

Én Szandán lakom (nem vagyok elfogult), de mielőtt kiköltöztünk (belvárosból) végignéztük egész Szolnokot. Nekünk ez tetszett meg a legjobban.

Nagyobbak a telkek, kisebb a forgalom, a belső utcák olyanok, mintha falun lenne az ember. Vannak hosszú utcák ahonnan minden messze van, de ilyen van a Pletykafaluban is. Szerintem biztonságosabb mint a Pletykafalu. (de ezt a rendőrség bűnelkövetési térképén meg tudod nézni).

A közlekedés más kérdés, autóval 6-8 perc ha nincs dugó a körforgalomnál (ha van akkor több, de szerintem 10-15 percnél többet még nem araszoltam),

busz félóránként-óránként jár (azt hiszem van 4 fajta járat kb. este 10:00-ig azután semmi). Petykafalu ugyanez 2 járattal, de azért az közelebb van a belvároshoz.

Árak? Ez jó kérdés. Mit szeretnél? Most pang az ingatlanpiac mindenhol, szerintem Szandán jó állapotú "kockaházat" 10-12M körül lehet venni. Pletykafalu lehet 1 kicsit olcsóbb (nem tudom mi arra nem is keresgéltünk).

Más

Egy tanács (nem okoskodni szeretnék), ha szeretnél vásárolni, olyat úgysem találsz ami tökéletesen megfelel.

Állíts fel egy több pontból álló listát, hogy mire van szükséged (pl.: hol van az ingatlan, mekkora a telek, milyen a fekvés, mekkora a ház, mit lehet rá építeni) és ezek alapján kezdj el keresgélni (mi nagyon sokat megnéztünk), és ne csak azt nézd, hogy most milyen, hanem, hogy mit lehet kihozni belőle (bővítés stb.).

Illetve még egy, ha kinéztél egyet nézd meg többször, (a környéket is) gyalog is, kocsival is, éjszaka is.

Üdv.

2014. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pletykafalu undorító, ott van a cigányteszkó, ahova járhatsz majd romlott húsért, tipikus szolnokiak laknak ott, ez a proli kinyúlt pólóban veszi a Persil mosóport típus.:)


Szandaszőlős egyértelműen! pletykafalut verd ki a fejedből!!! Lakóközösségben egyértelmű, közlekedés mondjuk nagyon-nagyon ótvar Szandáról, de legyen kocsitok, vagy legyél türelmes.:) Biztonság Szandaszőlős egyértelműen, bár manapság vannak helyek (Veres Pálné utca), ahol egyre több a spanyol. :D


26L, szüleimmel 18 éves koromig ott laktam, azóta már csak ők, de imádják.:)

2014. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne már, hogy van olyan helyiség, hogy Pletykafalu???

Nem hangzik valami bizalomgerjesztően.

2014. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

utolsó: Helység, a helyiség az pl. a fürdőszoba:)


és Szolnok egyik kerülete.


ne feledd kérdező: Szolnok nem hazavár, hanem hazavág:D

2014. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Igaz, igaz elírtam bocs, de úgy elcsodálkoztam hogy van ilyen nevű városrész (most így írom ez még menni fog).
2014. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
1-es válaszolóval egyetértek. Jó közlekedési lehetőség a kerékpár is! Akár be a városba, akár Szandán. Ingatlanos voltam, csak ajánlani tudom Szandaszőlőst!A pletykafalui házak ára hamarabb lement a 2007-től kezdődő válságban, mint a Szandaiaké, és valszeg a Szandai hamarabb elkezd drágulni, ha a szocpol. mégjobb lesz!
2014. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kicsit kesergek most, azt hittem Pletykafalu. A tanácsokat megfogadom és szétnézünk mindenhol.

További válaszokat még írjatok! Köszi

2014. jún. 25. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!