Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Duna House kizárolagos szerződ...

Souvenirheart kérdése:

Duna House kizárolagos szerződést lehet módosítani nem kizárólagosra? Nem szeretnék a semmiért fizetni több százezer forintot az ingatlanosnak aki még egy érdeklődőt sem hozott. Nekem viszont van vevőm.

Figyelt kérdés
Duna House
2014. aug. 14. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem. Nyilván azért kell kiválasztani, hogy milyen szerződés szeretnél, hogy utána aszerint történnek a dolgok. Van olyan is, hogy félkizárólagos, tehát a DH és Te hirdetheted.

Egyébként nekem sem jöttek be, én egyedül több érdeklődőt vittem, mint ők.

Mikor fog lejárni? Mert fél évre vannak, az azért hamar elmegy.

2014. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Borítékolom, hogy nem fog tetszeni a válaszom, de nem azért vagyok itt, hogy a kedvedben járjak: A kizárólagos szerződést szabad akaratodból írtad alá? Felteszem, igen. Ismerted a tartalmát? Felteszem, igen. (Ha nem, arra inkább nem mondok semmit...)Lassan mindenkinek meg kell tanulni, hogy a döntéseinkért felelősséget is kell vállalnunk. Ha te azt a döntést hoztad, hogy az ingatlanodat kiemelt megbízás keretében bízod az ingatlanosra, annak minden hátrányával együtt, akkor tessék ezért a döntésedért felelősséget vállalni! Annál is inkább, mert ha nem fizetsz, az ingatlaniroda beperel és 100%-ban biztos lehetsz abban, hogy megnyerik a pert ellened.

A dolog másik fele, hogy a kizárólagos szerződések tudomásom szerint minden ingatlanirodánál lejárati határidősök. Ez azt jelenti, hogy a kizárólagosság kötelme meghatározott ideig, általában a szerződés kötési dátumától számított hat hónapig tart. Ha ez idő alatt nem kel el az ingatlan, a szerződés hatályban marad ugyan, de általános szerződésre módosul, kivéve, ha meghosszabbítjátok a kizárólagosságot. Az általános szerződés hatálya alatt már te is szabadon értékestheted az ingatlanodat és ha a vevőt nem az iroda hozza, akkor nem követelheti a jutalékát.

2015. jún. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!