Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha az életkezdési pénzemből...

Ha az életkezdési pénzemből (állami gondozott voltam) veszek egy lakást, utána rögtön el is adhatom?

Figyelt kérdés
Mert ezt a pénzt csak akkor adja oda az állam,ha lakást veszek,másra nem. Viszont az összegből csak egy nagyon ratyi házat vehetnék, egy isten hátamögötti helyen...én viszont folyton megyek, most pl. Angliába készülök,dolgozni...a ház ára jól jönne kezdő tőkének odakint, itthon meg amúgy sem vennék lakást...de ha találnék egyet,és megtudnám venni, és még utána el is tudnám adni - ez elvileg lehetséges?
2014. szept. 2. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Igen, csak akkor adózni kell utána. A vásárlásnál is, meg az eladásnál is.
2014. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mennyit?
2014. szept. 2. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Én a helyedben vennék valamilyen házat abból a pénzből, kiadnám. Ebből a pénzből gyorsabban tudsz egy külföldi élethez alapot teremteni és ha úgy alakul, hogy haza kell gyere, van hova menned. Egyébként ne becsüld le azt az összeget, amit az államtól kapsz, az én szüleim akaratuk ellenére nem tudtak engem segíteni anyagilag, saját magam teremtettem meg mindent.
2014. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem becsülöm le, nagyon is jó lenne nekem ez az összeg,csak ebben a formában nem tudnám hasznosítani...amilyen házat én tudnék venni ebből az összegből, hát abba senki nem költözne be. Súlyosan felújításra szoruló lakásokat árulnak csak ennyi pénzért,nevesincs falvakban.Ha a pénz rendesen hozzám kerülne,évek múlva tudnék még pénzt hozzátenni és egy normális lakást venni...na,annak már lenne értelme.
2014. szept. 2. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Mekkora ez az összeg?
2014. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3 millió én vettem úgy hogy ósszefogtunk többen utána kiadtuk majd 5 év múlva eladtuk. Nincs valaki az intézetből aki szintn jogosult a pénzre?
2014. szept. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Biztos van valami korlát a pénz felhasználására vonatkozólag. Azt a pénzt azért adják, hogy lakni tudj valahol, és nem azért, hogy elszórd. Ha kimész Angliába, ott pillanatok alatt elköltöd a pénzt, aztán itt állsz pénz és lakás nélkül.
2014. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Napkiraly ***** válasza:
36%

Budapesttől belátható távolságra vehetsz belőle telket/hétvégi háznak sorolt családi házat.


Ha veszel, 4% a vagyonszerzési illeték, ha eladsz a nyereség 16%-a az adó.

Előbbit fél évvel később kapod csekken,

utóbbit az adóévre vonatkozó adóbevallásodban kell szerepeltetned.

Ha megvagy az ügylettel,és lépnél Londonba,és nem fizeted meg,akkor tartozni fogsz az államnak kb 6 évig,amíg elévül az adótartozás.

Biztos volt olyan, aki keresett valakit, aki papíron eladott neki valamit,majd a kikötött vételi jogával élve visszavásárolta, de azt tudnod kell, hogy az btk.,így nem ajánlom.

Lehet annak van igaza, aki azt mondja, hogy kint eltapsolod a pénzt, aztán nézel. Ha a kezedben lesz a pénz,sok barátod lesz (nem véletlen adja az állam lakásra)

2014. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!