Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyócker? Viccet félre, szerint...

Nyócker? Viccet félre, szerintetek, melyik része jó környék?

Figyelt kérdés
Befektetés céljából nézelődünk. Felújítani,majd eladni nemi haszonnal. Amik szerintem nem olyan rázós részek, pl II. János Pál pápa tér, körút közeli helyek, de pl Teleki téri piac környéke is felújított, vagy a Fiumei út melletti rész? Vagy tudom régen borzasztó híre volt Mátyás térnek, de Magdolna programos környék, tér kövezve ,es a sétáló utca vége? Kiváncsi lennék véleményekre, érvekkel alátámasztva..
2015. jan. 19. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Jobb az úgynevezett Palotanegyed (Nagykörút és Calvin tér közti részt hivják így), szerintem a többi fejlődik, de még várni kell.

Jó iránytő, ha megnézed utca szerint a lakások m2 árait nagyobb forgalmó ingatlanos honlapokon.

2015. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Majdnem mind. Befektetésnek pláne. Ne is kerületet nézz ki, hanem azt, hogy mennyire tudod áron alul megvenni - ez csakis az eladó élethelyzetén múlik.

A Magdolnában nem hiszem, hogy lenne fizetőképes kereslet a közeljövőben,a többinél csak azt nézd, amit már mondtam.

Ha valahol 10-ért tudsz eladni valamit, és meg tudod szerezni 5-ért, plusz felújítod 2-ért, akkor hajrá!

2015. jan. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdéses rész még a kerületen belül is a legsötétebb szegmens.

Lakni semmiképpen sem, de befektetésnek jó a VIII. kerület, 10-20 éven belül kitelepítik a bennszülötteket és rehabilitációs övezet lesz.

Ha szerencséd van, fillérekért megveszel valami leszuttyadt putrit, és kaszálsz rajta, amikor egy menő vállalkozó az egész háztömböt megveszi, lebontja és modern sorházat csinál belőle.


A másik lehetőség, hogy megveszed és kiadod, de ebben az esetben normális árat ma még nem kapsz érte. Sok a leépült arc arrafelé, ezek közé senki nem szeret költözni, aki meg igen, azzal jó eséllyel csak a bajod lesz.

2015. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kiadni majd később szeretnénk ha a felújításokból már befolyt annyi, hogy idővel vehessünk olyat amit albérletre szánunk. Igazándiból megpróbáltuk körbejárni a kerületet. Végül is kiesett a teleki tér környéke, mátyás tér stb. Tehát az orci negyed, magdolna negyed. Ami benn maradt a lehetőségekben, az a körút, corvin negyed, csarnok negyed, és még a ludovika környéke, palotanegyed az még nem megfizethető nekünk.... Itt látok esélyt az eladásra.... Nekem 10-20 évet ülni a pénzen, vagy hagyni egy ingatlanba nem éri meg....venni-eladni-venni -eladni, én ebben látok értelmet. Aztán szép lassan a haszon egy részét olyan ingatlanba amit kiadok... de úgy gondolom nem kell 10-20 év ahhoz, hogy igazán jó hely legyen a 8-ker. Rengeteg ház van újítva,nincs bp-en még egy olyan kerület ami az utolsó 10 évben ekkorát változott, azért már most látszik, hogy nem csak a nem idén barnultak kerülete. Persze nyáron biztos másabb a jóidő kicsalja az embereket...
2015. febr. 8. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Corvin köz és Kálvin környéke. Futó utca pl teljesen új, Thaly Kálmán is egyre jobb, ezeket a párhuzamos utcákat érdemes végignézni
2015. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Körúton belül jó hely, és a Tisztviselőtelep sem rossz, valamint a Corvin sétány közeli utcák egy része.

A többi rész erősen változó. A Mátyás teret nemrég valamelyest felújították, nem vészes már szerintem, persze nem olyan, mint a Palotanegyed.

Befektetésnek viszont bármelyik részen érdemes lehet venni, ha nagyon jó áron láttok lakást.

2015. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy mennyire újítják fel az utcákat, tereket. Hanem az, hogy milyen gyorsan LAKJÁK LE.

Ez az ország legközpontibb része, átlagon felül sűrűn és nagy terekkel (ami a budapesti belvárost illeti), amik NAGYON ALKALMASAK MINDEN UTCAI TEVÉKENYSÉGRE, tehát régebben itt volt a k.vafuttatás, ott laknak a hajléktalanok, stb. baromi gyorsan lelakják a padokat, el is viszik eladni a fa- és fémanyagot, stb.

Megjósolni ezeket a szokásokat nem lehet előre, hogy 7 év múlva hol mi lesz, csak a helyek szellemiségét lehet ismerni azoktól, akik generációk óta ott laknak. Én 4-5 generáció óta lakom ott, és majdnem minden házat ismerek belülről. 3-szor kerestünk lakást a kerületben, összesen 7 lakásunk volt edidg ott, aminek során több száz lakást néztünk meg. Minden házról - lakásról - tudom, hogy miért jó választás, és hogy miért nem. És elmondhatom, nagyon jó vétel volt mind - de persze saját célra vettem, a befektetőnek másabb céljai vannak.

2015. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!