Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten átlagosan milyen...

Budapesten átlagosan milyen gyorsan lehet eladni egy lakást?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy attól is függ, hogy hol van. Kb a 9, 10, 13, 14 kerületekre gondolok.

2015. márc. 23. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ár?

Méret?

Szobaszám?

Hiteles?

Új vagy régi?

Van rajta haszonélvezet?

Milyen házban van?

Cigós környék?

Állat tartható?

Suli/ovi/bölcsi van a környéken?

Mennyit engedsz a feléből?

2015. márc. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Egy nap és száz év között. Átlagosan.

Kizárólag attól függ, hogy a tulajdonságaihoz képest mennyi pénzt kérsz érte.


Egyébként meglepő módon ez nem csak lakással, de minden egyéb dolog eladásával is így van.

Lakni mindenképpen kell, igény arra mindig van, ergo ha relatíve olcsón adod, akkor megveszik hamar.


Megnézed, hogy a környéken abban a kategóriában mennyiért adják a lakásokat, annak az alsó végébe pozicionálsz egy árat. Ha gyorsan akarod aladni, akkor a skála aljára. Ha nem akarod gyorsan eladni, akkor a közepére. A tetejére ne pozícionáld, mert oda azok az isten barmai rakják az árat, akik el vannak szakadva a valóságottól, és a büdös életben se fogják eladni.


Utána rendet csinálsz, kitakarítasz, csinálsz róla JÓ fényképeket (tehát nem a kádat fotózod le ötször, vagy a sarkot huszonháromszor). Ha nem tudsz jó képeket csinálni, felkérsz egy szakembert. Nem biztos, hogy feltétlenül neked magadnak kell végigkattingatnod a kézben tartott telóddal.


Ezután írsz egy informatív, jó és értelmes szöveget, IDIÓTA INGATLANOS KÖZHELYEK NÉLKÜL.

Aztán ezt az anyagot szépen felrakod a legnagyobb ingatlanos illetve általános hirdetőoldalakra.


Ha jelentkeznek a vevők, megmutatod nekik. Ha ingatlanos jelentkezik, elhajtod.


Ennyi lenne röviden.

2015. márc. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rendkívül változó. Mi 1 hónap alatt adtuk el reális áron (nem alacsony áron!) a XVI. kerületi panel lakásunkat. Pedig 4. emeleten volt lift nélküli házban, igaz ez volt az egyetlen hátránya az ingatlannak. Anyósomék a zuglói lakásukat (63 nm csúsztatott zsalus) nagyjából 1,5 hónap alatt adták el szintén reális áron. Szóval változó, sok mindentől függ (ár, hely, lakás kialakítása, ház miből épült, milyen a fűtés, milyen állapotú a lakás, milyenek a lakók, milyen az ár. Ez csak pár dolog, amik meghatározzák, mennyire keresett egy lakás).
2015. márc. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másodiktól ragadnék ki egyet. Igen fontos a jó kép és a rend, tisztaság!!!!! Számomra kiábrándító, amikor olyan fotókat látok, hogy ott a szoba közepén a szárító tele ruhákkal, a fürdőben a felmosóvödör vagy egyszerűen csak kupi van. Mi a fotózásnál nem voltunk restek mindent elpakolni, annyi az egész, hogy arrébb húzod, ne legyen benne a képbe aminek nem kéne. Szép fotókat csak így lehet csinálni. Apróság, de pl. jól mutat az asztalon egy váza vagy cserép virág....
2015. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha realis az ár (hely és lakásparaméterek függvénye) 1-2 hónap alatt elmehet. 1,5 évig ingatlanos hirdette a lakásom, nem tudták eladni, gond volt velük, szerződést bontottam. 1,5 hónap alatt eladtam drágábban mint amennyiért hirdették (több mint 1mFt jutalék is megmaradt). Nem én voltam ennyire ügyes, az ingatlanpiac megmozdult.
2015. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!