Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Belváros, külváros vagy...

Belváros, külváros vagy kertváros? (Budapest) Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Érdekelnek az érvek-ellenérvek, személyes vélemények.
2015. máj. 16. 14:49
 1/5 anonim válasza:

Az attól függ mit engedhetsz meg magadnak...

Ha szereted a nyüzsgő életet és a pénz nem számít, akkor a belváros, Kálvin környéke vagy az Andrássy környéke. Ha nem számít a pénz, de szereted a nyugis helyeket, akkor Buda II, XII. kerület vagy a XIII. kerület Marina part. Ha számít a pénz, de nyüzsgő helyen is szeretnél élni, körút környéke XIII-VI-VII-VIII-IX-XI. kerületek. Ha nyugis helyen, akkor a XIV-XVI-XVII. kerület. Ha nagyon olcsó helyen, és nem számít más, akkor XX-XXI-XIX-X-XV. kerületek.


Saját vélemény, én a nyüzsgőbb helyeket szeretem, ahol van élet és közel van minden és még az árak is elfogadottak, habár mostanában kezdenek feljebb mászni az árak, én a körút környékét ajánlanám, VI-VII. kerületet, de jó a VIII. kivéve a blaha környékét, ill. a XIII. ker is.

2015. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha autód és gyereked van, akkor kertváros. Ha otthoni munkád, akkor még külváros is jó. Van akinek már Rákosszentmihály is külvárosnak számít, holott autóval 20 perc a Deák-tér, BKK-val fél óra-40 perc. Én speciel Rákoscsabáról az M0 miatt 22 perc alatt vagyok szabályosan a Városligetben, de nem költöznék a belvárosba, mert sem a munkám sem a hangulata nem köt oda és nem vonz. Jó madárcsicsergésre, csendre ébredni és arra, hogy csak 3 szomszédom van akiket alig látok. Ha igen, akkor is kedvesek és jófejek. Nem kell a házam előtt parkolóhelyet keresnem, mert 3 autó is elfér. Nem pisilnek a kapumba, évente egyszer hallok szirénázást, a villamoszörgés vagy a dugó, dudálás erre ismeretlen fogalom. Néha flexel valaki vagy nyírják a füvet, de a gyerek a saját homokozójában tud játszani vagy ámegy a szomszédokhoz. Néha sütögetünk a kertben vagy kiülünk este a lugas alá a haverokkal sörözni. A fákról megmaradt gyümölcsökből meg pálesz lesz. It azt sem zavar senkit ha lefőzöm. A kertben van halastó, de ha akarom beültetem zöldséggel a hátsó harmadot. Néha ugatnak a kutyák, de még mindig jobb mintha az arabok vagy a cigók üvöltöznének.
2015. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez totál egyénfüggő, én például kiborulok akkor is, ha be kell mennem a belvárosba, nemhogy ott élni, zsúfolt, zajos, nincs parkoló. Nekem a külsőbb kerületek jönnek be, leginkább délbuda, XI. kerület külső, XXII. kerület belső része. Agglomerációba nem költöznék, mert ott autóhoz van kötve az ember.
2015. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Agglomerációban is vannak olyan helyek, ahol jó a tömegközlekedés. De ezek a hegyoldal alján vannak, nem panorámásak. Persze ki bánja, ha ennek a jó levegő, csend és nyugalom az ára, akkor néhány száz méteres hegymászás aszfaltos úton belefér. Ilyen hely pl. a Dunakanyar.
2015. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon egyénfüggő. Én Szadán lakom, nagyon szép, nyugalmas hely, panorámás házakkal, közel az autópályához, pár perc alatt Pesten vagyok, ha valami kell. Budapesten nem laknék, egyrészt mert nagyon drágák a lakások (Budán például), Pest meg nagyon zsúfolt.
2015. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!