Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Adnak hitelt,15 milliót?

Adnak hitelt,15 milliót?

Figyelt kérdés
15 milliós lakást nézem ki a neten, álom lakás, álom helyen, de most vettem autót, és nem tudom a saját pénzemből kifizetni ezt is, 2 helyre vagyok bejelentve, mindkettő hely elég jól fizet, havonta 230 ezer ft felett keresek, bár vannak még + melóim, amiket imádok, van hogy használom az egyéb tanfolyamokon szerzett szakmáimat, és beugrok dolgozni hetente..15 millió az kb 70 ezer ft havonta..És egyedül vagyok, kisebb a rezsim is, még egy csomó pénzem marad a 230-ból, kajálás, ruházkodás után is..De a bejelentett munka, és a fizetés a lényeg 15 milliós hitelt így adnak? Esetleg ha nem, mi lenne ha felvennék én 10-et, anyum meg 5-öt, és én fizetem? Mert tényleg tudom fizetni teljesen biztosan.

#fizetés #bank #hitel #15 millió forint
2015. júl. 5. 19:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Na és melyik banktól?
2015. júl. 5. 19:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Önerőd van egyáltalán?

Ha 15-öt ér a ház, akkor legalább 4 millió körüli önerő kellene. 15 milliós házra nem adnak 15 millió hitelt, csak 10-11-et.

nekem a törlesztő is kevésnek tűnik.

Hány évre tervezed?

Bár mondták már, hogy nekem elég rossz hitelem van (annak idején nem válogathattam, egyedül az OTP adta meg), én 4 milliós hitelre fizetek havi 55 ezret. 15 évig.

Ha ebből indulok ki, akkor te egy több, mint 10 milliós hitelre kb. 130-at fizetnél. Ha ennél ma már kedvezőbb hitelek vannak, akkor sem hiszem, hogy 130 helyett 70 lenne a törlesztő, azt nagyon sokan ki tudnák fizetni, és palotában lakhatnának.

igaz, ma már jobbak a kamatok, na de nem annyira, hogy feleannyit fizess, sztem a 130 helyett mondjuk 110 a reális.


Édesanyád mire venné fel a hitelt? Neki van egy tehermentes háza, amire bejegyezhetik a jelzálogot? Mert a vásárolandó házra két jelzálog nem fog menni, az fix. Ráterhelik a te 10 millás hiteledet, ő hogy tudja megoldani az 5 milliót? És ő mennyit keres, ill. hány éves?

Mint írtam, nekem 15 évre a 4 milla 55 ezer.

Ahhoz, hogy édesanyád kapjon sok évre egy hitelt, a hitel lejártakor nem lehet több, mint 65 éves. (ha jól emlékszem.

azaz most max. 50 éves lehet, ha 15 évre akarja.

vagy 55 éves, ha 10 évre.

de keressen legalább nettó 130-at, különben szóba sem állnak vele. ja, és ne legyen egyéb hitele, még egy folyószámla hitel vagy hitelkártya sem, mert első körben el fogják utasítani.


ha azt írod, nem tudod a saját pénzedből kifizetni "ezt is", akkor az autó is hitelre van? mert ha igen, akkor már most el is felejtheted a házvásárlást.

tényleg szívesen segítek, leírom az én tapasztalataimat, és egy több tízezres hitel mellé nem kapsz egy másik több tízezrest.

mert el kell, hogy keserítselek, de a nettó 230 nem számít "elég jó" fizetésnek. én nem keresek ennyit, de a párom ennél többet, és mégsem jövünk ki. hitel, rezsi, kocsi, ruházkodás, minimális szórakozás. és nem élünk nagy lábon.

a bank pedig azt is fogja nézni, hogy ha te egyedülálló vagy, akkor minden ebből a fizuból megy le, egy családi ház törlesztője, rezsi, kaja, és nem sok minden marad. azt a banknak nem mondhatod, hogy te nem ott fogsz lakni, meg a szülők segítenek, mert ez nem érdekli őket. és az sem, hogy egyéb munkáid vannak. aminek nincs nyoma, az a bank számára nem létezik.

2015. júl. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha egész életedre el akarod magadat adósítani, akkor hajra.
2015. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Törvényi előírás, hogy a bank csak max. 80%-ig adhat hitelt, tehát minimum 20% önerő kell. A gyakorlatban azonban a bankok belső szabályzata ennél nagyobb önerőt is megkövetelhet. Azzal is számolnod kell, hogy hiába 15 millió a vételár, a bank ennél kisebb hitelfedezeti értéket is meghatározhat (és szokott is), azaz mindjárt több önerő kell.


Ráadásul most a kamatok rekordalacsonyak, előbb-utóbb szinte biztos melkedni fognak, és akkor a 70 ezres törlesztőből gyorsan lesz 100 ezer.


Lényeg az, hogy megfelelő önerő nélkül szóba se állnak veled, és a leírásodból úgy tűnik, neked nincs önerőt.


Indíts 1-2 négy éves lakástakarékpénztért, és ha azok kifutnak, máris meglesz az önerő.

2015. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, minimum 20% önerő kell.

Kivéve, ha anyukádnak a lakására/házra jelzálogot jegyezhetnek be. De azt tudnod kell, ha nem fizeted, és nem tudod eladni, akkor mind a kettőt viheti a bank.

[link]

15 millió hitel 20 évre havi 100 e ft körül van.

Ahogy írták a jegybanki alapkamat most rekord alacsony. A fidesz levitte 2% alá, de a szocik alatt volt 7% sőt talán régen 11% is. Szóval a 100 e ft-os törlesztőből könnyen lehet 150 e Ft is.


A bank a fizudnak a 30% át hagyja eladósítani. Tehát havi 100 e ftos törlesztőhöz 300 e ft körüli fizu kell.


Gondold át ezeket a dolgokat.


Más téma. A 15 millás lakásnál, lehet meglóbálsz 12 millát és oda adják...


Leírásodból fiatalnak tűnsz. Ha teheted menj ki külföldre tapasztalatot és pénzt szerezni. Összeraksz kint 20 millát. Veszel egy 15 millás lakást, és egy 5 millás autót. Onnantól elég 150 et keresned, hogy fenntartsd...

Vagy kezdj el Fundamentázni, vagy valami hasonló. 4-8 év alatt megvan az Önrész, és ha látják, hogy szépen fizetted, szívesen adnak hitelt is még 15-20 évre, ha az a vágyad :)


Sok sikert!

2015. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lényeges, hogy ezek a plusz imádott melók mennyire hivatalosak, számlásak? Mert azt remélem tudod (ha már ennyi hitelt szándékozol felvenni), hogy a feketepénz nem igazolható, hiába van és hiába tudnád fizetni a hitelt. Arról nem is beszélve, hogy ez 20-30 év távlatában kell fizetni és azért havi 70 ezer forint (ami most ennyi ugye) nem annyira aprópénz, hogy ha valami gebasz van a munkahelyeddel és/vagy az imádott különmunkáiddal, akkor elő tudd teremteni havi szinten. Ezen kívül, ahogy írták már, önerő szükséges egy ingatlan megvásárlásához.
2015. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

olvass kiszámolót

[link]

2015. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!