Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek meddig emelkedhetn...

Szerintetek meddig emelkedhetnek még az árak?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt majdnem vettem egy 52 nm-es lakást 8,5 millióért. (Pest külvárosa, 4 emeletes téglaház 3. emeletén) Az eladó átvert, így végül nem lett lakásom.

Mostanra ugyanezek a lakások 13-15 millió között vannak...


Mit gondoltok a mostani helyzetről? Meddig tarthat ez a lakásvásárlási őrület? Láttok rá esélyt, hogy 1-2 éven belül lejjebb mennek az árak?


2015. szept. 10. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha az okok megszűnnek, vagy legalább közülük néhány.


1. Megunták a nagy ingatlancégek, hogy állóvíz lett az ingatlanpiac és elkezdték fizetni a híroldalaknak, hírlapoknak, hogy jelentessenek meg olyan cikkeket, hogy drágulni kezdtek a lakások. Ez beindította a keresletet, mert az emberek megijedtek, hogy később már drágábban vehetnek ingatlant. Anno egyszer kapott is büntetést a két legnagyobb ingatlanos cég, de nekik még így is megérte.


2. Nem sokkal az előző után bedőlt néhány brókercég. A minimum 10-20 milliós megtakarításokkal rendelkező átlagemberek ahelyett, hogy egy másik, valóban megbízható brókercégnél helyezték volna el a pénzüket, inkább azt mondták, hogy, biztos minden bróker csaló (hibás következtetés, de mindegy) és inkább ingatlanba tették a pénzüket, már csak a hírek hatására is, amit az első pontban olvasható. Ingatlanba fektették a pénzüket, amit azután most kiadnak, jó drágán, mert ők most gyorsan akarnak nagy hasznot. Ki is tudták adni drágán az albérleteket, mert sok egyetemista keresett albérletet, mert a furcsamód alacsony ponthatárok miatt rengeteget felvettek a budapesti egyetemekre, főiskolákra.


3. Ukrán válság, nagyon sok ukrajnai magyar kettős állampolgárságú ember költözött be Magyarországra, főleg Budapestre, ők is sok lakást vettek.


4. Beindult az infláció, igaz nem olyan mértékben, hogy önmagában nagyon növelte volna az ingatlanárakat.


5. A támogatások, a CSOK, bár a legtöbb családnak inkább felújításra lesz jó az a pénz, ami ebből származik, mert 1-2 gyerekre nem sokat adnak.


Ezen okok miatt emelkedtek hirtelen annyit amennyit az ingatlanárak. Most már alig emelkednek, vagy semennyire. Próbálják ismét a fizetett cikkekkel újra növelni a keresletet a csaló nagy ingatlanközvetítő cégek, de az emberek már nem annyira hülyék, kétszer nem lehet eljátszani velük ugyanazt.


A befektetők már megvették a lakásokat, befektettek, ők eltűntek a lakáspiacról. Az Ukrajnából menekülő magyarok is. A kereslet jelentősen csökkent, majd szépen elindul az árzuhanás ismét. Most már mindenképpen érdemes várni, hacsak nem sürgős.

2015. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Folyamatosan emelkedik ahogy az albérletárak is. Olcsóbb biztosan lesz m maximum egy idő után majd stagnál de az sem most hanem mikor már elérte az európai árakat. Az ingatlan mindig jó befektetés. Én most is vettem, s a régebbieket sem akarom még eladni,mert rendesen hoznak a kiadással, és emelkednek az árak.példa 2010ben vett új építésű lakásom 13 millió volt, 55 ért adtam ki akkor most 23 millióért simán eladható lenne és 110 ért adom ki jelenleg. Januártól már 120ért.
2015. szept. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Amit az előző írt, az csak egy egyedi saját eset.

Most már újra lehet Budapesten 100 ezer forint alatt, sőt még 50 ezer forintért is albérletet találni és nem csak néhányat. [link]

A II. és III. kerületben már újra több nagyobb 50 és 60, vagy akár 70 négyzetméter méretű lakást lehet megvenni 20 millió forintért, pont mint 2 éve. [link]

Új építésű mostanában elkészült vagy hamarosan elkészülő lakások is eladók országszerte, Budapesten is vannak jó környékeken 50 négyzetméter méretű ilyen új építésűek 15 millió forint környékén, most néztem néhányat. PEdig mindenki tudja, hogy az új építésű lakások a legdrágábbak.

Egyetértek az első válaszolóval, médiamanipuláció eredménye volt az ingatlanlufi ami most már kidurrant.

Már csökkenésnek indultak az árak. Csökkenésnek! Le lehet pontozni engem is, attól még ez mind igaz.

2015. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

#2:

"2010ben vett új építésű lakásom 13 millió volt, 55 ért adtam ki akkor most 23 millióért simán eladható lenne"


Aham, úgy látom itt több a képzeletbeli lakás, az álmodozás, mint az igazmondás. Ez 80% növekedés lenne. 5 év alatt nem nőttek ennyit a lakás árak, csak 30 százalékpontot a jobb helyeken.


A lakbérnövekedés a nyár végén volt az egyetemisták rohama miatt. Most újra alacsonyabbak az albérletárak. Évfordulóra lesznek a legalacsonyabbak.



"Olcsóbb biztosan lesz maximum egy idő után majd stagnál de az sem most hanem mikor már elérte az európai árakat."


Az európai árakat? Margit! Normális?! Az átlagbér az unióban Magyarországon mélyen a legalacsonyabb. Már így is ugyanannyit vagy több évet kell dolgoznia egy magyarnak a magyarországi ingatlanért mint az átlag nyugateurópainak a saját országukban kaphatókért.


"Az ingatlan mindig jó befektetés."


Magyarázd ezt azoknak, akik milliókat buktak a válságon, ha ugyan nem a lakásukat és földönfutóvá lettek. Nem, az ingatlan nem jó befektetés. Mindig is nagyon kockázatos befektetési forma volt.


Nagyjából 4 sorban összefoglaltad mindazt, amit az ingatlanos manipulátorok akarnak már egy éve elhitetni az országgal. Nem hagytál ki semmit. Melyiknek ingatlancégnek dolgozol? Duna, vagy Otthon?

2015. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nézd te így gondolod, én meg máshogy. Nem dolgozom, lakáskiadásból élek.

A 2010 es lakásomnak utánanéznetsz ha nem hiszed: neten ellenórizhetd az akkori és mostani árakat.

Corvin Sétányra néző 42 nmes lakás akkor 13 most min, 23 ért árulnak ilyet...

Extra jó befektetés volt.

2015. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Csakhogy az enyémek nem állítások és fantazmagóriák, hanem alá is támasztottam őket. Már eleve utánanéztem. Hát már elnézést, de én arrafelé 70 négyzetmétereseket látok 23 ezerért és esetleg valamivel drágábban. Az újépítésűeket amiket írtam még jobb helyen láttam olcsóbban.

Hát ez van, a sánta kutyák...

2015. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

A 23 alsó hangon írtam egyébkent, de le lehet ellenőrizni, én ezt tanultam a szüleimtől, hogy ingatlan a legjobb befeketetés és nekünk bevált. De nem kellene elkanyarodni a konkrét kérdéstől.

Amit meg most megvettem 21 millió, nézegettem 4-5 éve is, akkor meggondolta magát a tulajdonos,most eladta akkor 14 ért hirdette. Azt a lakást akkoriban 60 ért lehetett volna kiadni majd simán 100 ért.

Amibe esetleg igaza lehet annak aki tagadja a növekedést, hogy vannak helyek, sőt B.pn is kerületek ahol nincs emelkedés mert tülkínálat van.

Új építésü lakások 15 ért max a Dobozi utcában meg aTelekinél vagy a külsöbb helyeken találni. De ha nem linkelj mert érdekelne.

Új építésű belvárosi, garzon belvárosi, ill. Corvin sétány, Gozsdu,

Budán pedig belbuda , Batyi, Mammut, Gellért tér, vár alatti lakások, várban lévők, biztosan csak felfele fognak menni, ahogy eddig is. Ebben biztos vagyok, mert ezt tapasztalom. Az, hogy máshol mi van az mar mas napra tartozik. De apám mondta mindig egy lakás mindig annyit ér amennyiért az a vevő megveszi akinek pont ez a lakás a vágya, nem pedig annyit amennyit az alkudozók kínálnak. Ő mindig kitartotta az árakat és annyiért adta el amennyiért gondolta. És igen, valóban így van. Ha más nem a külföldi megveszi a Kazinczyban , a sétány státuszszimbólum lett a sétányra néző lakast meg fogja menni az aki oda vágyik. És saját vágyam: egy várbeli lakas ami még nem valósult meg, én is ha találok olyat ami saját tulajdon nem önkormányzati, utcára néz emeleti stb elképzelésimnek megfelel, ki fogom fizetni az árát még ha magas is, mert az a vágyam.

2015. szept. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
CORVIN SÉTÁNY. Nem Corvin negyed címszó alatt nézelődj ahol a panelokat megveheted annyiért... Itt most jelenleg mindenki venne, és senki nem eladna... Az új lakásokat hamar alatt eladták az épületben ami 500 lakásnál többet jelent a tervezőasztalról,hiány van egy sincs, és folyamatosan keresnek.. Ezt is megnézheted a Cordia honlapján, és nem dolgozom néluk, nem is kedvelem őket, mert elég sok gondom volt velük anno, de a lakások mennek itt. Egymásra licitálnak az emberek. Volt a city Gardenben egy eladó kis lakás, feltették az első érdeklődő megvette.
2015. szept. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ingatlanosokat egyébként is mindennél jobban utálom, hiénak de soha nem is volt rájuk szükségem, mert az igazán jó lakások már elkelnek azelőtt minthogy az ingatlanoshoz kerüljön. Na meg amikor hirdettem, mert én is adtam el lakást, odaírtam hogy ingatlanosok ne keressenek, hát hívtak ezerrel s főleg az a 2 cég akit emlitesz erőszakoskodtak, meg akartak győzni .
2015. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!