Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez most hogy van? Komoly?

Ez most hogy van? Komoly?

Figyelt kérdés

Nézegetek néhány családi házat, csak úgy a mihez tartás végett, erősen elméleti jelleggel.

Ha lenne 3 gyerekem, plusz én, plusz az asszony, akkor ugye jó lenne egy minimum 3 szobás lakás, 100-120 négyzetméteres.

Nézegettem őket az Agglomerációban, tehát Gödön, Fóton, Vácon, és valami elmebeteg árak vannak.

Ötvenhárommillió, harmincmillió, negyvenmillió...jóságos aty úr isten..!! Ki az aki ma Magyarországon meg tud venni ennyiért egy házat? Az ingatlanosokra/tulajokra nem penészedik rá a lakás? Tényleg el lehet adni a mai Magyarországon egy 3 szobás kertes házat ennyiért?


2015. nov. 22. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze, akkora ház jó helyen sok pénzbe kerül, igen. Főleg, ha szép és jó.


Amikor jóval olcsóbb helyen néztem jóval kisebb házat, egy régi volt 20 millió, felújítani még elég sok millió... S ez egy apró falu Fejérben... 10 millióért sokszor majdnem romhalmazok voltak. S ez, ugye, jóval olcsóbb hely, mint Budapest környéke.

Egy szolid fizetés mellett elképesztőek az ingatlanárak, főleg jó fekvésű helyeken, igen.


Plusz van, aki irreális áron hirdeti meg az ingatlanát. De egy igényesen megépített nagyobb ház jogosan durván drága, extra jó fekvés nélkül is.

2015. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindennek annyi az ára, amennyit adnak érte. Ha ennyiért el tudják adni nem fogják kevesebbért. Egy házat eladni több hónap, inkább kivárják a vevőt, mint engednek. Ha nincs rá pénzed ne vegyél ilyet. Mondjuk személyes véleményem szerint az agglomerációban ez kicsit sok, legalábbis én inkább Bp-en vennék a külső kerületekben.
2015. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ennyik. Egy társasházi lakás is huszonmillió 100nm körül. Általában a többség más ingatlan eladásából fedezi az újat valami miatt kisebbet vagy nagyobbat akar vagy más településre költözés miatt. És természetesen a magas ingatlanáraknak a lényege, hogy minél többen vegyenek fel hitelt. Hitel nélkül ingatlanpiac sincs, lsd. a közelmúlti "válságot". Hiszen a pénz ma már kizárólag adósság formájában létezik, az ingatlanpiacból pedig rengeteg új pénz keletkezik a gazdaságba. Nem lenne jó sem az államnak sem persze a bankoknak ha a fizetésből lehetne lakást venni.
2015. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A piac majd eldönti mi a jó ár. Először sokan brutális árakat adnak meg.

Később úgyis döntéshelyzetbe kényszerülnek. Vagy leviszik az árat és a végén 3/4, vagy fél áron elkezdenek jönni az első igazán komolyabb érdeklődők, vagy kitartja az árat és árulgatja még vagy 10 évig amíg meg nem unja.


Ki az aki meg tud ennyiért venni egy házat? Tényleg nem sokan, nekem ismerősöm ezen környékek közül kettőn árult házat kettőt is, jó ápllapotú pár éves házak voltak. Keservesen tudott tőlük megszabadulni most, viszonylag sokat kellett engedni az árból. Pedig az érdeklődők még viszonylag pénzesebbek is voltak, Mercivel, Audival háznézőbe érkező vállalkozók voltak.

2015. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor a rossz házat eladtam, akkor én is lementem az árral, pedig a telekárak ott jóval magasabbak voltak. Minden esetben a telket veszed meg, nem a házat. Egyébként érdemes a Dunakanyarban főúthoz közeli, mindennel ellátott (gáz a utcában, víz, villany, csatorna, internet, műholdvevő, biztonsági rendszer) téglából épült 10-20 éves üdülőházat venni. Szigetelés, kis festés és kész a szép kis családi fészek. Ezek általában 50-60 m2-esek. Utazás Budapestre 40 perc, de a csend és nyugalom miatt is megéri. Kapsz hozzá szép díszkertet is. Mi megvettük és nem bántuk meg.
2015. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2015. nov. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2015. nov. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na? És ez csak egy település, egyik ház sem nyaraló, nem is faház, de nem is 53, 30 vagy 40 millió. Ki tudja, meddig? Csak egyre figyelj: nehogy a dunai oldalon legyen, itt ugyanis NINCS gát. A hegy felőli oldal viszont jó.
2015. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!