Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyek Csepel élhető és...

Janee a hegyről kérdése:

Melyek Csepel élhető és kerülendő részei?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állok, családi okokból pedig elsősorban Csepelen keresek ingatlant. A Belvárost (Rákóczi-Kossuth-Táncsics utcák vonalát) egész jól ismerem, van azonban pár környék, ahova ritkábban járok, de néztem arrafelé is lakásokat, így érdekelne a kedves webes polgártársak véleménye, hogy mit tudnak azokról. Pontosabban a következő részekről:


- Szabótelep (Ady Endre utca, Árpád utca): Hallottam róla húzós dolgokat, de gyalog bejárva (2015 végén) annyira nem tűnt vészesnek (panelprogramosítottak több házat, és úgy-ahogy fejlesztik a zöldterületeket).


- Királymajor: Kicsit lepukkantak a társasházak (79'-80'-as építésűek ha jól tudom), de máskülönben szép domborzatú telepnek tűnt.


- Erdőalja: Nekem nyugisnak tűnt, esetleg van olyan része, ami kerülendő?


- Csillagtelep: Az északi része (Kossuth utca vége, Zrínyi utca és Óvoda utca környéke, Nap utca) nekem nyugisnak tűnt, de úgy tudom hogy 10-15 éve (mikor még tán Cservenka néven futott) elég rendezetlen volt a környék. Néhány csepeli kollégám azt mondta, Csillagtelepnek főleg a belső, régi építésű területei kerülendők, ezt meg tudjátok erősíteni?


- Erdősor: Nappal arra sétálva nem tűnt életveszélynek, de azt olvastam, hogy a Festő-Mázoló utcák környékén lévő társasházakban a Dzsumbujból kitelepített életvidám népeket helyeztek el. Emellett a Nyuszi sétánytól északra fekvő Szabadság utca társasházai sem festenek valami bizalomgerjesztően.


- Vízművek lakótelep: Eléggé külterület, de szintén nem tűnt gettónak.


Ófaluról és Gyártelepről nem hallottam jókat, Királyerdő pedig a társasházak hiánya miatt kiesik (legalábbis eladó lakásokról nem hallottam a környéken, csak házakról).


A "ne menj Csepelre"-féle frappáns válaszokat kérem hogy mellőzzük, minden más segítséget-véleményt előre is nagyon köszönök! :)



2016. jan. 10. 23:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi az Erdősor részen a volt Bordás-Szent László részen lakunk 5 éve,én nem találom gáznak-nyugodtan ki lehet menni éjjel is(hajnalban járok haza).Kisebbség nincs vagy elvétve ,viszont munka hőse aki az életét ledolgozta van,na ők a havat el nem hajlandóak lapátolni-ők már sokat dolgoztak- A rezsi nem túl vészes,de a szigetelés se lesz hamarosan(sétányokon már van)mert a munka hősei leszavazzák --ők már nem élnek addig hogy megérje szigetelni.Autólopásról nem tudok ellentétben a sétányokkal.A lakások elosztása FIX,ha egyet láttál akkor mindet ismered,csak 2 meg 3 szobás van kis konyhával.
2016. jan. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Egész csepel kerülendő..


Ha lelopják a hév kábelt meg van egy baleset akkor megállt az élet, se ki se be.

2016. jan. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Mindig akad egy ember, aki csak írni tud olvasni nem.
2016. jan. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a részletes összefoglalót! :)

#3: Az internet alapigazsága. ;)

2016. jan. 11. 01:23
 5/19 kovpet ***** válasza:
87%

Az Erdősor-lakótelep a legjobb környék, a Királyerdőt és a Kertvárost leszámítva (viszont ott alig van társasház).

A Csillagtelep sem rossz, de az azért kicsivel kevésbé jó. De el lehet lakni ott is.

A Királymajor sem vészes, vannak szép lakások szép házban arra is, de a nagy 10 emeletesek tényleg lepukkantak.

A Vízművekről semmit sem tudok, annyira kiesik, ezer éve jártam arra.

A Szabótelepen is csak néha fordulok meg, azért arra én személy szerint nem költöznék, de ez lehet, hogy előítélet.


Kettesnek a HÉV-ben igaza van sajnos, de én még sok pénzért és ingyen palotáért sem költöznék el Csepelről.

2016. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm kovpet, ment Neked is a plusz!
2016. jan. 12. 01:22
 7/19 Süle Dominik ***** válasza:
80%
Gyártelep rossz. A többi jo. Imádom azt a helyet
2017. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Királymajor,Dunadülő úti lakótelep teljesen okés!
2017. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
75%
Szabótelepet szerintem kerülni kell ha nem akarod hogy pokol legyen az èleted. Nagy családok laknak arra ès állandóan èreztetik az emberekkel ki az úra a területüknek. Aki nem akar igy èlni az jobb ha nem lakik ott. A vizművek lakótelepe sokat javult amióta keritèat èpitettek oda.
2017. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha még aktuális... Sétányokon lakom, mindig minden napszakban nyugodtan lemegyek, konkrétan senki nincs az utcán 10 óra után, 2 kutyával rendszeresen járok ilyen időpontban le sétálni. Nagyon szép környék, 3 perc sétára a kiserdő és a rét is, de boltok is gyalog 3 perc Tesco Express és 5 perc a Spár. Ahova nem mennék az a víztorony és környéke valamint Szabótelep és Gyártelep. Csillagtelep, Erdősor, sétányok (főleg erről van nagyon jó véleményem), KIrályerdő, Dunadűlő bátran költöznék. Errefelé kisebbséggel az elmúlt 2 évben nem is találkoztam, inkább a pláza környékére korlátozódnak.
2018. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!