Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK-nál lehet az eladott...

CSOK-nál lehet az eladott ingatlanból végtörleszteni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok pontosan, hogy ha van hitel az ingatlanomon, akkor az ingatlan eladásakor kötelező először végtrölesztenem a meglévő lakáshitelt és csak utána vehetek fel egy újat, már a CSOK-al együtt.

Viszont most hallottam, hogy az eladott ingatlan árát azt mind be kell forgatni a következő ingatlanba, ha CSOK 10milliót szeretnék igényelni.


Valamit félreértek vagy a hitel végtörlesztése az nem gond a CSOK számára?



2016. jan. 27. 17:47
 1/5 anonim válasza:
0%
Na az ilyeneknek egy forintot se kéne adni. Hitelre volt eszed és még várod a pénzt az államtól a tisztességes adófizetők pénzét akik dolgoznak 8 órát...pfff.
2016. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Osztán miért nem kéne' adni, ha tudja fizetni a hitelt?
2016. jan. 27. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam valami olyasmit,hogy majd (jelenleg még nem) de ebbe az esetbe azt majd nem kell ami jelzálognál a banknak megy vissza. Most viszont úgy van,hogy ha te 5 millióért eladod és 5 milliót vissza is fizetsz a banknak akkor az senkit nem érdekel és 5 millióval kevesebb csok-ot kapsz.
2016. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki venné meg úgy tőled, hogy nem fizeted ki a bankot? Hiszen, akkor ott maradna rajta a jelzálog, sőt amíg nem kerül róla az le, addig be sem jegyeznék rá a vevő tulajdonjogát.

Egyébként a törvény alapján vissza kell forgatni, de a visszafizetett hitellel csökkentett összeget. Viszont fontos, hogy csak a korábbi ingatlan megszerzésére fordított hitelnel van ez a könnyítés. Ha tehát szabadfelhasználású jelzálog hitel van rajta, azt hiába törleszted vissza, a teljes vételárat bele kell forgatnod az új ingatlanba és csak utána jár a csok. De egy kicsit nézz jobban utána a dolgoknak és mérlegelj, hogy tutira megéri-e neked most egy új ingatlan. Egyrészt elszabadulnak az ingatlan, telek árak, másrészt hol fogsz lakni, amíg a régiben már nem laksz, az újban pedig még nem? Megéri-e a jelenlegi hiteled végtörleszteni, új ingatlant szerezni, arra illetéket fizetni stb.

2016. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ki venné meg úgy tőled, hogy nem fizeted ki a bankot? Hiszen, akkor ott maradna rajta a jelzálog, sőt amíg nem kerül róla az le, addig be sem jegyeznék rá a vevő tulajdonjogát.

Egyébként a törvény alapján vissza kell forgatni, de a visszafizetett hitellel csökkentett összeget. Viszont fontos, hogy csak a korábbi ingatlan megszerzésére fordított hitelnel van ez a könnyítés. Ha tehát szabadfelhasználású jelzálog hitel van rajta, azt hiába törleszted vissza, a teljes vételárat bele kell forgatnod az új ingatlanba és csak utána jár a csok. De egy kicsit nézz jobban utána a dolgoknak és mérlegelj, hogy tutira megéri-e neked most egy új ingatlan. Egyrészt elszabadulnak az ingatlan, telek árak, másrészt hol fogsz lakni, amíg a régiben már nem laksz, az újban pedig még nem? Megéri-e a jelenlegi hiteled végtörleszteni, új ingatlant szerezni, arra illetéket fizetni stb.


"Ki venné meg úgy tőled, hogy nem fizeted ki a bankot? Hiszen, akkor ott maradna rajta a jelzálog, sőt amíg nem kerül róla az le, addig be sem jegyeznék rá a vevő tulajdonjogát."

Erre írtam azt, hogy muszáj először végtörlesztenem, hogy letudjam a jelenlegit lakáshitelemet és tudjak egy újat venni, amire igényelhetem a csok-ot.


Egyébként tegnap kértem egy végtörlesztési kalkulációt és konkrétan egy év kamatát bukom (pontosan 150,000 Ft-ot) + egy 30,000 Ft-os végtörlesztési díjat. Az újépítésű ingatlanok ára természetesen most emelkedik, de hírtől sem fog egy 30M Ft-os ingatlan 40M-ra szökni, hanem max kb 2-3m Ft-al fog emelkedni (ezek most a jelenlegi áremelkedések).

Az pedig még nyilván egy másik kérdés, hogy a két ingatlan között hol lehet kihúzni, de szerintem nem megoldhatatlan. Az illeték még 0,7-0,8M Ft. Még lesz kb 1 M Ft minden egyéb költség a költözéssel. A sok macerán kívül még mindig nyerek több, mint 5 M Ft-ot.


A fú kérdésre visszakanyarodva tehát, ha jól értem, akkor az ingatlanra fevett fundamenta hitelt kilehet fizetni, ezzel nem csökken a CSOK összege?

2016. jan. 27. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!