Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi most egy lakáshitel...

Mennyi most egy lakáshitel átfutása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Eladtam a lakásomat, a vevőim a K&H Bank-tól vesznek fel hitelt. Az adásvételit január végén kötöttük. Nagyon bizakodóak voltak,van előzetes pozitív hitelbírálatuk, azt állították, 2-3 hét alatt meg lesz a hitel, ők ezt hallották a bankban. Jól indult, az értékbecslő február elején kijött. Másnap már meg is volt,hogy jól sikerült a becslés,két hét múlva kötik a szerződést.

Azóta se kép, se hang, az ígéret ellenére ülnek a bankban az ügyön,pedig március 20. -a a végső határ a fizetésig. Aggódom,hogy kicsúsznak a határidőből, és én is szeretnék költözni,amihez kell a pénz. A lakásom tehermentes,jogtiszta. A vevő tíz éve dolgozik egy munkahelyen.


Azért indítottam a témát, hogy mik a tapasztalatok manapság?Mennyi idő,míg elbírál a bank?

Annak idején (13 éve ) mi három hét alatt megkaptuk a hitelt.

Van valakinek K&H Bank -ban friss tapasztalata?



2016. márc. 4. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Akar 2 hó is lehet.
2016. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen sok kérelmet viszek a K&H-ba, nekem mostanában 14-16 nap alatt szokták elbírálni az ügyleteimet a befogadástól számítva, utána még a kötelező 1 hét várakozási idő van a szerződéskötésig, majd 2-3 nap múlva folyósítás. Ha a vevőid még nem jutottak el a döntésig január vége óta, ott valami akadály lehet. CSOK-ot is igényelnek?
2016. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem igényelt CSOK-ot. A bank azzal hitegeti őket, hogy akár melyik nap jöhet a végső döntés. De csak várunk, és várunk, hat hét telt el... :(
2016. márc. 4. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A jóváhagyásnak már illett volna megtörténnie, hiszen még onnan is egy hét kötelező várakozási idő van szerződéskötésig. Menjen be az eladó a KH-ba és kérje, hogy sürgessék meg a döntést, mert közeleg a fizetési határidő.
2016. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hurrá! Most telefonáltak, hogy megkapták a hitelt! :) Épp az utolsó pillanatban!
2016. márc. 5. 12:50
 6/6 anonim ***** válasza:
nekünk 5 nap volt, de előtte volt lakástakarékom az OTP-ben és csak a hozzá való hitelt kellett gyorsan "elbírálni".
2016. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!