Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen hátránya van annak ha...

Milyen hátránya van annak ha egy ingatlanak csak helyrajzi száma van?

Figyelt kérdés
Külterület. Az utolsó házszámos utca kb 50M. Jár ide a posta? Számla,Csomagrendelés stb

2016. márc. 17. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

a posta még tudtommal megoldható, mert lehet igényelni valami külterületi postaláda, vagy hasonló dolgot. (postán érdeklődj) de ez nem konkrét házhoz jön a levél, hanem valahol van egy gyűjtőpont sok postaládával, ott kapsz te is egyet és oda viszik a leveleket. (az ajánlottért, csomagért meg be kell menni a postára)


hogy egy futárcég mit kezd a dologgal, azt nem tudom.

2016. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Esteleg még az, ha zártkert, vagy tanya, vagy valami ilyesmi besorolású, akkor nem jelentkezhetsz be oda állandó lakcímre.
2016. márc. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Már hogyne jelentkezhetne be?

Rengeteg embernek van ilyen lakcíme.

Én is zártkertben lakom, miért ne írnák rá a lakcímkártyára, ha egyszer valakinek ott van háza?

Postaláda az említett közös helyen, de itt ugye az ajánlott levelet nem tudod átvenni. Mindig csak értesítőt kapsz, és menj be a postára.

Ezekhez a helyekhez van, aki több km-t gyalogol (vagy autózik), jellemzően tanyák.

De nem csak azok. Nálunk (kisváros zártkertje) kb 10 éve még ez a módszer volt, ma már nem. Ha valaki nagyon várt valamit, akkor kiment a postaládákhoz, és várta a postást, mert nagyjából minden nap ugyanakkor ér oda. Nem a legjobb megoldás, de a postára való utazás sokaknak még ennyire sem megoldható.

Futárszolgálat biztos nem visz ki hrsz-os címre csomagot. Honnan tudná, hová kell menni? Be az erdőbe, keresztül a szántón, utána jobbra a 3. dűlőben? kellemetlen lehet, ha valaki nagy dolgot kér házhoz, pl. mosógép, és nincs kocsija. de ugye panelban sem viszik fel az emeletre.

2016. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen régen valóban be lehetett jelentkezni zártkertbe is, de 2013 januártól változtattak a törvényen, és azóta nem lehet. Tudom nagyon jól, mert volt ezzel kapcoslatban egy kanossza járásom. Be akartam jelentkezni állandó lakcímre az akkori páromhoz egy zártkerti ingatlnaba. Neki is ez volt az állandó lakcíme, volt lakhatási engedélye is rá, már 10 éve ott élt. De hiába vertük az asztalt a hivatalban nem lehetett elintézni sehogyse, még tartózkodási helynek se, mert azóta változott a törvény.
2016. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan hihetetlen... most nem megcáfolni akarlak, csak nem tudom elhinni. És ha valaki tényleg ott lakik? Szerintem nem is százezres, hanem milliós nagyságrendű az ott lakók száma.

Sokaknak nincs más ingatlana, sőt lakáshitelt is adnak ezekre.

Hova jelentkezzen be az ember?

Megpróbáltam rákeresni, de csak 2008-2010 körüli infókat találtam. Pedig most már kíváncsi vagyok.

2016. márc. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem ezt az ügyet 2014-ben nem sikerült elintézni. Régen lehetett, de sok visszaélés volt a bejelentett címekkel, és emiatt változtattak a törvényen asszem. Úgy tudom ma már hitelt sem lehet felvenni rá, legalábbis anno ebből is volt probléma. Azt nem tudom hogy jelenleg mi a pontos állás a kérdésben, mert azóta már elköltöztem onnan, de ha valaki ilyen telket venne jól gondolja meg, a vétel-eladás is macera lehet, 60 napos kifüggesztés, elővásárlási jogok, stb. Érdemes előtte mindennek utánkérdezni.
2016. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

ez a földes út csak zártkertekből áll?


nálunk az út elején vannak rendes házszámos házak, ezért itt a postás is jár, pedig nekünk is csak helyrajzi szám van.


a futárok a világ végére is kimennek csak telefonon kell elmagyarázni a címet

2016. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A futárok épp azok, akik azt nézik, hogy tudnák kikerülni a munkát.

Biztos van jobb meg rosszabb futár is, de Tékozló Homár blogot olvasva nekem ez jött le.

Nem akkor mennek, mikor kéri az ühgyfél, emeletre nem viszik fel, stb.stb.

Majd pont földúton fognak az erdőbe bemenni.

Ja, földúton nem is szállít a legtöbb szolgáltató cég. Mindegy, hogy futár, vagy bútor-házhozszállítás, vagy bármi.

2016. márc. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!