Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Átlagosan kereső fiatal pár...

Átlagosan kereső fiatal pár szeretne házat venni. Egyikük szülei jómódúak, sokkal tudnak segíteni, a másik részről sajnos semmivel. Valaki hasonló helyzetben? Elfogadnátok így a szülői segítséget?

Figyelt kérdés
Hogy alakulnak így a lakás tulajdonviszonyai? A vagyonosabb szülők eléggé irányító típusok.

2016. márc. 28. 11:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
17%
A férfi vagy a nő szülei a jómódúak?
2016. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
A nő Szülei.
2016. márc. 28. 11:45
 3/33 anonim ***** válasza:
73%

Miért ne fogadnánk el? Hülyeség büszkeségből magunk alatt vágni a fát.

A lakás tulajdonviszonyát meg az határozza meg inkább, hogy egyébként is hogyan beszélte ét a pér ezeket a dolgokat.

2016. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Igen, nyilvan a jozan esz ezt diktálja. Mint mondtam, a szülők hajlanak arra, hogy beleszoljanak mindenbe. Nem akarom, hogy azt higgyék, a segítség feljogosítja őket a beleszolasra.
2016. márc. 28. 12:12
 5/33 anonim ***** válasza:
52%
Az elején kell tisztázni, miben vártok tanácsot, és kész. Ha irányító típusúak, nem attól szoknak le erről, hogy most nem támogatnak, hanem ettől függetlenül fennáll a helyzet.
2016. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
34%

"Hülyeség büszkeségből magunk alatt vágni a fát. "


A férfiaktól el szokták várni, hogy tudjanak kényelmes megélhetést-életvitelt biztosítani a családjuk számára. Ha elfogadsz tőlük bármilyen nagyobb támogatást, még kevésbé fognak tisztelni a jövőben, idővel egy amolyan szolgacsicska leszel a rokonságon belül. Ezt a jelenséget sokszor megfigyelték, készültek tanulmányok. Lehet, hogy te jobban tudnád kezelni a helyzetet, lehet, hogy a csaj szülei sem rosszak annyira, de ha már most érzed, hogy irányító típusúak, akkor sok jót nem javaslok, rengeteg feszültség-veszekedést okozhat idővel, ami nem csak a te férfi önérzetedet teszi tönkre, de a teljes házasságotokat.

2016. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

A tulajdonviszonyok részben megegyezés alapján alakulnak, részben pedig azon is múlik, hogy vesznek-e fel hitelt, CSOK-ot hozzá. Házasság elvileg vagyonközösséget jelent (ha nincs házassági szerződés), azaz a házasság idején szerzett vagyontárgyon fele-fele arányban osztoznak a házastársak, kivétel ez alól az ajándékozás és az örökség, az különvagyon.

Őszintén szólva ha az én gyerekemről lenne szó, akkor a saját nevemre vennék lakást nekik, amit használhatnak. Ha kitart a kapcsolat, akkor összegyűjthetnek annyit, hogy sajátot vegyenek, nekem marad a lakás, amit kiadhatok bérbe, és szükség esetén támogathatom őket a díjból. Semmilyen más konstrukcióba nem mennék bele a mai világban.

2016. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
13%
Az a baj ha a módosabb szülők olyanok akkor egész életedben éreztetik veled hogy te semmit nem vittél a házasságba. Meg tud mérgezni egy kapcsolatot az ilyen. Vagy kussba vagy életed végéig és tűrsz vagy nem tűröd ha nem bírod tovább aztán majd lesz valami. De azért még mindíg érdemesebb el fogadni a segítséget mint bele ugrani 25-30 év hitelbe.
2016. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
6-os, én vagyok a nő, az én szüleimről van szó. Valoban attol tartok, amit leírtál.
2016. márc. 28. 13:19
 10/33 anonim ***** válasza:
72%
Sok múlik a te hozzáállásodon, mennyire támogatod a férjedet, mennyire állsz ki mellette, hagysz beleszólást a szüleidnek a dolgaitokba, vagy követeled meg tőlük a normális bánásmódot. Ha elég határozott vagy ahhoz, hogy kordában tartsd őket, akkor fogadd el. A tulajdonviszonyokat illetően esetleg beszélj egy ügyvéddel, nem tudom, működik-e az, ha 50-50%-ra íratjátok, te viszont írsz ajándékozási szerződést a szüleiddel a hozzáadott pénzről, amiről a férjednek nem is feltétlenül kell tudni. Nem akarok károgni, remélem, hogy életetek végéig boldogok lesztek együtt, de nem árt, ha az ember más lehetőségeket is mérlegel.
2016. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!