Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit ajánlanátok bérelt lakást,...

Mit ajánlanátok bérelt lakást, házat vagy teljesen kifizetett lakást vagy házat ami teljesen a tulajdonom lesz?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok nem ismerem annyira Budapestet fősulira vettek fel Budapesten . Szerintem nem szándékozom vidéki életet élni és igazából elsőnek mit javasolnátok bérelt lakást elsőnek ismerjem meg Budapestet és kerületeit utána vegyek lakást ? Az árakkal tisztában vagyok. Nem tagadom szüleim segítenek friss szakmás és érettségis ember nem tud szülői összefogás nélkül boldogulni. Sok politikus még 40-50 évesen sem tud mert kellenek nekik a szülők ,de ez mese a részükről.

2016. jún. 2. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha a szüleid megtehetik, hogy zsebből vesznek neked egy lakást 8-10 millióért, akkor miért ne? Ha meg házat is vesznek neked 15 millióért, akkor pláne. Nyilvánvalóan jobban jársz egy saját házzal, mint egy albérlettel.

De az utolsó mondatodat nem értem...

2016. jún. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

8-10 millióért meg se mutatnak neki Pesten elfogadható lakást, házat 15 milláért meg pláne.:-) Ennyiért itt felénk a nyugati határszélen se veszel.

Ha megengedhetitek magatoknak, akkor vegyetek, jó helyen lévő, jó állapotú fővárosi ingatlan jó befektetés akkor is, ha netán mégse maradsz ott. Most ugyan a szokottnál is jobban elszálltak az árak, de a bérleti díjak is, 3-4 év alatt kifizetnétek egy lakás árának egyharmadát másnak a zsebébe. A kerülendő városrészek elég közismertek szeintem.:-)

2016. jún. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Laktam albiban is 7 évet, 15 éve van saját lakásom.

Az albi ugyan "kidobott pénz", de nagyságrendekkel kevesebb, mint a sajátra költött összességében. Az albi mobilisabb (ha másik munkahelyre mész, pillanatok alatt a melóhely mellé költözhetsz, míg a saját lakás adás-vétel nem rövid folyamat, és nem is olcsó, veszélytelen mulatság)

Az albiban kiszolgáltatottabb vagy, a tulaj bármikor felmondhatja a szerződést, viszont ha jó szerződésed van, akkor ez nem olyan egyszerű.

Albiban legtöbbször nem lehet átfesteni a falat, átrendezni a lakást, sokszor nem a saját bútorodban laksz, kicsit olyan, mintha anyádnál laknál, csak nem mosnak, főznek rád, de ez lehet pozitívum is.

Öszességében én első körben albit ajánlanék neked. Egyrészt, hogy megszokd a lakásfenntartással járó macerákat, másrészt, amíg fiatal vagy, szerintem jobb a mobilitás.

2016. jún. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első válaszadó ! Arra céloztam,hogy sok politikus azt mondja,hogy szülői összefogással sikerült azt az ingatlant megvenni pedig nem igaz saját zsebből fizetik ki . Egy fiatal mondja ezt csak aki pályakezdő nem politikusok dolgozó politikusok :) Hát ha azt munkának is lehet nevezni :)
2016. jún. 3. 08:51
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Budapest 20 km-es körzetében kaphatsz 10-15 millió közötti árban 50-60 m2-es kis házat 600-700 m2-es telekkel. 12-15 millió között akár összkomfortos, szigetelt kis téglaház is kapható. A bejárás sem nehéz, sűrű a busz- és a vonatközlekedés. Később, ha lesz családod, akkor is meg van oldva a lakhatásod.
2016. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Először bérelj. Ne vegyél, amíg nem ismered a várost, és a környéket, ahol venni akarsz.

Nagyon változó a lakosság és a közbiztonság. Ha átsétálsz a belvároson, közben tuti keresztezel 5 gettó és 5 lakható részt.

Szóval szerintem legalább egy év albérlet, és helyből könnyebb lakást nézni. Egy messzi városból nem biztos, hogy meg tudod oldani az aznapi megtekintést, és már el is vitték, ha tényleg jó lakás.

2016. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, nézzétek meg az ingatlanpiacot. 15-ért most egy újpesti panelt kapsz. el kell dönteni, mi a fontosabb, saját lakás (fontos-e pl. hogy ne legyen a napi életed része a hármas metró) vagy pedig a jó helyen levő mindennapi lakhatás. Persze az albérlet kidobott pénzként is felfogható, de ez attól függ, amúgy milyen életminőséget tudsz magadnak adni saját ingatlanban.
2016. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Első körben bérelj. Mobilis maradsz, itt helyben jobban eltudod dönteni, hogy merre szeretnél venni.

Az ingatlan.com-on BP-re 808 házat ad ki 15MFt-ig, vagyis pesten is lehet házat venni:

[link]

2016. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyolcas köszi . Amúgy én mindig a jófogást szoktam nézegetni ,de lehet,hogy azt nem kéne ingatlan ügyben. Csak hasznosabbak az olyan weboldalak amik csak is ingatlanokkal foglalkoznak.
2016. jún. 3. 22:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező: nézd mindkettőt:)
2016. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!