Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri megvásárolni egy...

Megéri megvásárolni egy penészes, dohos ingatlant?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy családi házat, csak évek óta nem fűtötték rendesen. Így érezni lehet a dohos szagot, illetve látni lehetett a penészt. Most festés után eltűnt a penész, de a szag megmaradt. Még a parketta is felvált a fűtetlenség miatt.


Az lenne a kérdésem, ha rendszeresen, normálisan fűtve lenne az ingatlan, akkor eltűnnének a szagok?


Téglaépítésű, egyébként egy nagyon masszív házról van szó.


2016. júl. 24. 11:06
1 2
 11/13 gomzoli ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


azt hogy a falak vizesednek-e, azt nem fogod puszta kézzel, rátapogatással megérezni, még ősszel se nagyon pláne nem nyáron, a 36 fokban...

Mit gondolsz, a parketta miért vált el a padlótól? összekunkorodott, mert fázott??? Lófäxt, hanem mert a folyamatosan nyirkos (nem most a 36 fokban!!!) volt az aljazat nedvesedése miatt, és a fa hülye szokása, hogy nedvesség hatására megvetemedik, görbül. Mint írtam, a penész csakis és kizárólag a nyirkos, nedves felületeken tud megjelenni. Ahol nincs víz- nincs penész. PUNKTUM. Ha nem laktak benne, akkor honnan jön a nedvesség, pára??? A falakból, kérem, amik a föld felőli vízszigetelés hiánya miatt folyamatosan nyirkosak, amikor az időjárás olyan.

Vigyél oda szakértőt, mert téged nagyon át fognak verni. A reakcióidból is úgy tűnik, hogy "alkudozol" az érvek ellen, valószínűleg nagyon szeretnéd a házat. Megértem ezt a vágyat egy saját ház után, én is így voltam ezzel, az ember kénytelen szemet húnyni ez-az felett, de ez az eset módfelett kényes téma. Vizsgáltasd meg az épületet egy (vagy több) jó kőművessel, festővel, stb. a lényeg, hogy hozzáértő legyen!

2016. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Laktak benne, és úgy nem volt fűtve rendesen, vagy nem lakottan volt nem fűtött??

Nagyon nem mindegy!

A párát az emberi tevékenység termeli. A felmosás, a ruhaszárítás, a főzés, a fürdés, stb.


Ha nem volt lakott az utóbbi években, és úgy volt fűtetlen, és erre fogják a dohosságát meg a penészt, akkor menekülj!


Csak kínlódás, és örökös harc lesz az életed a magas páratartalommal és a penésszel.

Ha nem lakottan penészedett, akkor rossz az alap víz elleni szigetelése, és a falak szívják fel a vizet és attól magas benn a páratartalom.

2016. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is azokkal értek egyet, akik szerint ne vedd meg. Apósomék fiatalon egy ilyen házat vettek meg, feltehetőleg egy romantikus képpel a fejükben, és szívtak vele másfél évtizeden át. A végén kevesebbért tudták eladni, mint amennyit akkor ért ugyanaz a panellakás, amit korábban eladtak, és még rá is fizettek egy jelentős összeget a házért.
2016. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!