Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik ingatlant választanátok?

Melyik ingatlant választanátok?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz a döntés. Mindkettő Bp agglomerációjában van. Egymás melletti kisvárosok.


A ingatlan- Ikerház, de csak a tárolók érnek össze 100 nm2 hasznos alapterületű, plusz terasz. Szép rendezett környezet, nagyon szép utca, mellettünk csak újépítésű házak lennének, mellette panel lakópark. Rendezett utcák, szép környék. Bolt, ovi, iskola, posta, uszoda minden a szánkban lenne. A buszmegálló, ahonnan Pestre lehet menni viszonylag közel van. Viszont ennek alig van udvara. Eddig nagy udvart szoktunk meg. Három gyerekünk van.


B ingatlan- Másik kisvárosban van. Önálló családi ház nagy telken. 92 nm2 hasznos alapterülettel, kéménnyel, ami nekünk fontos, Ytong plusz szigetelés a falak. Itt a környezet nem annyira szép, rendezett, és semmi nincs a szánkban. Az utca amúgy szép. További előnye, hogy az ovi, ahova a gyerekek járnak jelenleg a másik utcában van, így nem kellene másik oviba iratnom őket, de nem egy három éves ovi miatt akarok emellett a ház mellett dönteni. További előnye, hogy jó a levegő, közelben az erdő. Bp mindkét háztól kb egyforma távolság, de ettől a háztól busszal nehezebb bejutni. (Ez később a gyerekek iskolája miatt lenne fontos kérdés)


Férjem B ház mellett voksol. azt mondja, Őt idegesítené, hogy nyáron kinn ülünk a teraszon és a szomszéd terasza az orrunkban lenne, még azt is hallanánk, hogy mit beszél a másik. És a konyhánk mellett állna be minden nap az autójával az udvarába. szóval szerinte kell nekünk a nagy udvar, a jó levegő stb. Érzem, hogy ez tök jó, de az ikerház annyira szuper helyen van, szép környezetben, hogy én teljesen megakadtam a döntésben.


Az ára mindkettőnek szinte hajszálra ugyanaz.


2017. jan. 1. 11:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
A férjed szempontjai erősebbek szerintem, a jövőben az ő érvei több okot adhatnak a megbánásra majd, ami nagyon rossz. A másik házban másfajta hátrányok vannak, amik nem jönnének fel időről időre, mivel megszoknátok azonnal.
2017. jan. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Az eddigi életmódotok miatt inkább a második. (És tényleg nem jó, ha "egymás szájában" vannak az emberek: mi ugyan önálló házban élünk, de a szomszédunkban van egy ikerház, és még minket is zavarnak - amúgy mi is ikerházból kerültünk ide, nem jó túl sok családnak, ha kis helyre vannak "összezárva" - kell a tér!)

(Bár nyilván függ attól, mennyivel nehezebb a bejárás, ezt nem írtad, ebből arra következtetek, hogy azért nagyságrendi különbségek ebből a szempontból nincsenek.)

2017. jan. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Én az első mellett döntenék. Az ovi nem számít, megszokják a másikat is. Az udvar mérete sem érdekes, amiket leírtál azok sokkal fontosabbak.
2017. jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Most 5 éves a fiam. Később lesz, amikor esetleg be kell járnia Pestre suliba, de hamar elszaladhat az a 9-10 év, mire középiskolába megy. Sajnálnám, ha 1,5-2 órát kellene utaznia naponta a suliba meg vissza. Az ikerhzától talán valamivel egyszerűbb lenne, de onnan is kellene buszoznia, plusz pesti tömegközlekedés.
2017. jan. 1. 11:44
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ hogy kizárólag lakni akarok benne vagy ezen kívül a befektetési oldalát is nézem-e.

Lakni egyértelműen a B variáció mellett döntenék. És ezt tapasztalatból mondom. De ha később jó áron és hamar meg akarok tőle szabadulni akkor az "A" variáció nem elvetendő. Mert a vevő azokat tartaná előnyösnek amiket írtál róla.

Meg attól is függ hogy milyen életmódot szeretek élni.

Vagyis ha szeretek önálló lenni akkor egy szomszédmentes ház az igazi, ahol akár halastavat is csinálhatok amiből halhoz lehet jutni a családnak, saját erdő, konyhakert, stb. És ahol akár munkahely nélkül is megélhetek határozatlan ideig. És ahol akár meztelenül is úgy kimehetek napozni hogy előtte meg sem kell néznem van-e az utcában valaki, mert nincs. A szülői ház ilyen volt ahol felnőttem.

Ha meg készen szeretem megkapni a dolgokat és még az sem számít ha borsos áron jutok ahhoz ami ingyen is lehetne, akkor egy társasház a megoldás, akár a város központjában.

Mindkét végletnek van előnye és hátránya.

2017. jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Én a B házat választanám, engem is idegesítene a közeli szomszéd, és zavarna, hogy kicsi az udvar. Mondjuk én tanyán laknék a legszívesebben, de ebbe a férjem nem ment bele. :)

Egyébként pedig 9-10 év alatt annyit változhat a közlekedés - javulhat B helyen, romolhat A helyen -, sőt az is előfordulhat, hogy később valami miatt el is kell költöznötök.

Vagy keresnék egy olyan házat, amelynél nem kell kompromisszumokat kötni, és eleget tesz a jelenlegi és jövőbeli igényeiteknek is.

2017. jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot nem írtál,hogy mekkora a telek...a kisebb,az nem méret,mert mindenkinek más a kicsi....ha pedig viszonylag nagy a telek,de hülyén van rajta a ház,az sem jó.Másik dolog,ahogy nőnek a gyerekek,egyre kevésbé fog számítani nekik a kert,mert nem otthon lesznek hanem elmennek barátnőzni stb....
2017. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja,még 1 dolog,ami eszembe jutott....igaz,nem tudom hány évesek vagytok,de nagy kertet gondozni most 3 gyerek mellett,később meg egyedül amikor idősebbek lesztek ,de még dolgoztok bőven,nem egy leányálom...az meg hogy iker....nos,engem nem zavarna,pláne,hogy a tárolónál van összeépítve...de nem vagyunk egyformák....ahogy más is írta,ha esetleg megszorultok,melyiket tudjátok eladni....ha nem tudtok megegyezni a pároddal,úgy,hogy tiszta szívvel mondja rá mindkettőtök,hogy jó lesz valamelyik,inkább nézzetek másikat....
2017. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Én a B változatot választanám. Egy ikerháznál minden összeköt az iker szomszéddal,felújítás,átépítés, ház szinezése..stb, stb. És valóban hallod a szomszéd köhögését is, és bosszant ha te összesöpröd a járdát, ő meg nem, stb. Szóval az önálló háznál minden csak tőled függ, ami hosszú távon sokkal előnyösebb, mint ha beleszól, belelát a szomszéd.(Ez sajnos tapasztalat)
2017. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

A gyerekeknek és nektek is az A ház lenne jobb. Minden közel van ami idő és pénzspórolás.

A gyerekek ha nőnek egyre kevésbé lesz fontos nekik az udvar, kb. 12 éves korig foglalkoztatja őket a kinti játék aztán akar jobb dolguk is.


Az, hogy a szomszéd nqpi 1x beáll a garázsba szerintem nem túl zavaró tényező, a teraszra pedig mindenképpen magas bokrokat és kerítést tennék ami optikailag is szép és hangszigetelésként is szolgál így nem kell azt hallgatni mit beszél a másik szomszéd.


A kicsi kert mennyire kicsi? Mert ha 50m2az nyilván semmire se jó de 2-300m2-en már bőven eljátszanak a gyerekek, egy kis medence és egy fűszerkert is elfér.


A nagyobb kertet 3 gyerek mellett hogy gondoznátok és ki fogja kihasználni ha kirepülnek a gyerekek? A 100m2 is nagyon kicsi 5 főre de 92 szerintem kb. Megoldhatatlan...

2017. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!