Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti melyiket választanátok, és...

Ti melyiket választanátok, és miért?

Figyelt kérdés

2 egymástól nem távoli tanya közt vacilálok, mindkettőt 2.5millióért vesztegetik.

Az egyik 5500nm telek, a másik 4800nm.

A nagyobbik telken téglaház (b30)

3szoba, konyha fürdő,

A kisebbik telken kb 60cm vastag falú vályog, de jó állatotban fél éve lakatlan, 2szoba konyha fürdő +tároló ami kialakítható szobává...

Mindkettőhöz vannak istálló épületek, pince ásott kút.

Puszta kíváncsiságból teszem fel a kérdést :)

3 fős családdal költözünk, cél önellátás.



2017. jan. 23. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik telken lévő téglaházasat. 3 szobád is lenne. A B30-as tégla korszerűbb mint a vályogfal. És sok sikert az önellátáshoz, én is ilyenben gondolkodok.
2017. jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"A nagyobbik telken téglaház (b30)

3szoba, konyha fürdő," sok szerencsét!

2017. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xswerdy ***** válasza:
én is a nagyobbikat venném
2017. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Téglaház mindenképp. De az önellátásról mondj le. Egy átlagos faluban is vannak nagy telkek némelyikhez egy két hold föld is van. Mégis eljár mindenki dolgozni. Persze ha az önellátást arra értetted hogy konyhára termelni és mellette melózni járni az úgy jó. Tanyán ha szerencséd van szomszéd sincs.
2017. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én a vályogot fogom választani :) gyerekkori tapasztalataim alapján a b30 sehol nincs hozuá képest.
2017. jan. 23. 19:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért kérdezed hamár előre eldöntötted?
2017. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Benne van a kérdésben, puszta kíváncsiságból...
2017. jan. 23. 20:20
 8/10 anonim ***** válasza:
"gyerekkori tapasztalataim alapján a b30 sehol nincs hozuá képest." de csak akkor, ha kellően van szigetelve! (ép.vállalkozó)
2017. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nyílván 2.5millióért még szigetelve is vannak, meg mittudom én, örülök, ha áll :)

Amúgy nem, nem csak az anyag számít, régi vályogházaknál még figyeltek az ablakok elhelyezésére, az épület tájolására... na ez konkrétan nem régi parasztház sajnos, csak jellegileg.

Amúgy csak tegnap este döntöttem és főleg ez a tényező volt a döntő...

Ahogy nézegettem a műhold képeket, a téglaházbak (hosszúkás ház) egész évben a hátsó rövidebb oldalát süti a nap, a vályogháznak meg minden ablaka a napos oldalra néz.

2017. jan. 24. 07:43
 10/10 A kérdező kommentje:
De persze ezt csak nem láthattátok a kérdésből, itt csak arra voltam kíváncsi tud e valaki valami ép érvet felhozni a tégla mellett, vagy csak olyan közhelyekkel dobálózik mindenki, mint anyám, hogy a tégla "modernebb"...
2017. jan. 24. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!