Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Városban 11 millióért lakást,...

Városban 11 millióért lakást, vagy várostól 20km-re egy kihalt faluban 4 millióért házat?

Figyelt kérdés

Mindkettő nagyon jó állapotú ingatlan, lakás 55nm, ház 100nm + telek. Városban központban minden helyben, (suli, ovi, munkahely, bolt, orvos, mozi, stb.), faluban semmi, buszozni kell.

Két gyerek van, jogsi, apuka nincs.

Ti melyiket választanátok?

Hitelfelvétel előtt állok, nem tudom milyen otthonba fektessek.

Egyedül nevelem őket, városban kényelmesebb, de kicsi a lakás. Faluban csendes, nyugodt, nagymama a közelben, de buszocskázni kell minden nap mindenért a városba.

A két hitel törlesztőrészletében pedig jókora difi van, dilemmázok. A jövőre is gondolnom kell.


Köszi a válaszokat.



2017. ápr. 30. 14:08
1 2
 1/19 anonim válasza:
85%
Relatívan nézve a városban jobb lenne anyagilag viszont a falu. De ha én választhatnék biztos hogy a városban vennék házat.
2017. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

hát vegyük számba


Város

+ közelebb van minden

+ nem baj az autó hiánya

+ később könnyebb a gyerekeknek 'programot' szervezni, hobbit találni nekik, stb

- ár

- zsúfoltabb


falu

+ olcsóbb

+ nyugisabb

+ 'gyerekbarátabb'

- kevesebb tevékenykedési lehetőség

- ha mennek valahová a gyerekek, akkor menni/vinni kell őket


nehéz...

2017. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, az :)
2017. ápr. 30. 14:39
 4/19 anonim válasza:
70%
Város
2017. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha a jogsi, autó megoldható ÉS jó a tömegközelekedés (a gyerekeknek akkor is szüksége lesz rá, ha van autó), akkor a falut.


Ha nem megoldható, akkor mindenképpen a város.


Szvsz egy 1 millióért már kapsz jó, megbízható kisautót, a jogsi pedig fillérek kérdése. Ha fontos a nagymama közelsége, a természet, a kert (zöldségtermesztés?), akkor mindenképp megfontolnám a falut.

20 km nem egy táv, autóval 10-15 perc, busszal sem több fél óránál.


Ha inkább a mozgást, városközponti életet szeretitek, akkor meg egyértelmű a válasz :)

2017. ápr. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Mekkorák a gyerekek?


Én mindig úgy gondolom, hogy a gyerek kertes házban sokkal jobban érzi magát, mert bármikor kimehet játszani, és ott sokkal szabadabb mint a lakásban.

Viszont a kertes házban mindig kell valamit csinálni ( füvet nyírni, fákat gondozni, locsolni, levelet söpörni, stb.) ez pedig sok szabadidőt vesz el az embertől.


Ez mellett még az utazás is rengeteg idődet, időtöket el fogja venni, a menetrend miatt még időhöz is fog kötni, valamint a bérlet, kocsinál az üzemanyag + költségek.


Én személy szerint a várost választanám, mivel egyedül fenntartani egy kertes ház, gyerekeket nevelni és az utazgatás is sok időt elvisz így alig tudod majd győzni energiával és idővel még kevésbé.


Ez mellett egy városi lakás sokkal értékállóbb mint egy kihaló falu.

2017. ápr. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
62%

Azt azért jó lenne tudni, hogy melyik város...

Egyébként ha bárki kiszámolja azt, hogy mennyi egy buszbérlet mondjuk 20 éven keresztül 20km-re, akkor már nem is hülyeség lakást venni, ennyiért... És azért naponta többször bejárni, oda-vissza menni nem kellemes...

két diák meg egy felnőtt bérlet több, mint 10e forint... Ami azt jelenti, hogy 20 év alatt 5 millió forintot költ el utazásra... Lakást olcsóbb fűteni, mivel alattad, feletted laknak, pár 10e forint a fűtés 1 télen, míg egy háznál azért százezrek is rámehetnek... A kerttel rengeteg baj van, egy csomót kell füvet nyírni, ha nyáron szárazság van, akkor locsolni kell. Sok-sok idő és pénz...

Aki házat vesz a mai világban, 20km-re a várostól, az nem gondolja meg, hogy mennyi kellemetlenséggel jár...

2017. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Lakás városban. Szerintem az nem "gyerekbarátabb", hogy a közelben nincs semmi. Hamar meg lehet unni a kinti sétákat program gyanánt és a gyerekeknek is kevés lesz az inger ahogy nőnek... tudom miről beszélek, külvárosban nőttem fel. Mágcsak nem is faluban. Nagyon rossz volt tiniként, hogy mindig a buszra vagy a szüleimre kellett hagyatkoznom és mindig egy külön program volt pl barátokkal találkozni, mert komoly logisztikát igényelt.

Ezen kívül, ha kellett pl egy füzet másnapra, akkor nem ám lemegyek a sarki papírosba megvenni, 10 perc és jövök, hanem még arra is rá kellett készülni, hogy mikor jön busz, beérek e zárás előtt, hogy jövök vissza. Szerintem nem éri meg ezt a sok macerát az, hogy van kert.

A te szemszögedből nézve is egyszerűbb. Nem kell a kertet túrnod, házat rendben tartanod. Mármint ha szépre akarod a kertet, azért abban van munka rendesen. Egy idő után az is lehet nyűg. A lakásban olyan dolgokra nem kell költeni, mint egy kertes házban. Ha baj van akkor is ott a közös képviselő. A rezsi is olcsóbb. Ha kirepülnek a gyerekek nem marad a nyakadon egy nagy ház, ami kitudja mennyire eladható később.

A negatívum lakással kapcsolatban, hogy ki tudja milyenek a szomszédok.

2017. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

"Egyébként ha bárki kiszámolja azt, hogy mennyi egy buszbérlet mondjuk 20 éven keresztül 20km-re, akkor már nem is hülyeség lakást venni, ennyiért... "


1. 6 éves korig ingyenes a gyerek utazása felnőtt kíséretében, és gondolom 6 éves gyereket senki nem enged el egyedül. Így a 20 év eleve túlzás, hiszen tekintve hogy 18-20 éves korban a legtöbb gyerek egyetemre/továbbképzésre megy, vagy munkába áll és tudja finanszírozni a saját jegyét maximum 14-16 évről lenne itt szó.

2. A kedvezményes (gyerek, diák) bérlet ilyen távra 7-8000 ft, két gyerekre 14-16000 ft. Ha az anyuka tudná hozni-vinni őket (legalább általános iskolás korig megoldható normál munkahelynél, napközivel) akkor az benzinben kijönne egy kisautónál kb. havi 20.000 ft-ra a teljes családnak, ami elég jó ár.


"És azért naponta többször bejárni, oda-vissza menni nem kellemes..."


Ezt mondjuk mindenki döntse el maga. Nekem gyakorlatilag mindegy, hogy 10-15 percet sétálok, vagy 20 percet buszozok/autózok munkába. Időben nem nagy különbség, télen kellemesebb az ingázás a gyaloglásnál.


"két diák meg egy felnőtt bérlet több, mint 10e forint... Ami azt jelenti, hogy 20 év alatt 5 millió forintot költ el utazásra..."


És azt honnan tudjuk amúgy, hogy a városban nem kell majd bérlet?


"Lakást olcsóbb fűteni, mivel alattad, feletted laknak, pár 10e forint a fűtés 1 télen, míg egy háznál azért százezrek is rámehetnek..."


Ez úgy baromság ahogy van, ház és lakásfüggő. Pesten egy kis, 40 m2-es panelra 40.000 volt telente a fűtés! Édesanyám a 70m2-esre jóval többet fizet. A családi ház lehet szigetelt, korszerűsített is, tehát a fűtése lehet alacsonyabb is a lakásénál.

2017. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A gyerekek 5 és 8 évesek. Egyelőre itt lakunk a városban, de apától most válok és eladjuk a mostani lakást a közös hitel miatt. Jó itt lakni a városban, de nem tudom, hogy ebből a rossz emlékekkel teli lakásból van elegem, ezért érzem magam ide bezárva, vagy maga a kis városi lakás a kiváltója :)


Felelősségemnek érzem, hogy a gyerekeknek a legjobb legyen, ezért dilemmázom az olcsóbb hitelű, kutyás, udvaros ház, és a kicsi, de mindennel körülvett városi lakás között. Viszont képbe hoztátok az utazási, rezsi, házfenntartási költségeket... Ezt meg kell érdeklődnöm, nem mindegy!


Arra nem gondoltam, hogy egy városban élt gyerekkor is lehet élményekben gazdag... Én falun nőttem fel, állatokkal a háznál, erdővel a közelben, bunkerépítés, biciklizés a határba, stb... Így eddig passzoltam a továbbiakban a városi gyereknevelést, de most még ez is kérdéses :)


A jogsiszerzést, autóvásárlást sem utasítom el...


Az utazás tényleg 25-30 perc busszal, autóval 10-15..


Sok új infót kapok tőletek! Köszi! ;)

2017. ápr. 30. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!