Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy ilyen ingatlanból mit...

Egy ilyen ingatlanból mit lehet eladni bontás után? Kell valami bontási engedély, önerőből le lehet bontani?

Figyelt kérdés

[link]


Cserép, alapban található tégla, esetleg a tető faanyaga ami eladható gondolom, de kb. mennyiért?


2017. jún. 24. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Építésfelügyeleti hatóság.... bejelentéshez kötött a bontása mert lakóházként kellene,hogy legyen nyilvántartva , építész kell mert terveztetni kell a bontást.

Bontási engedély ha nem műemlék stb akkor nem kell.

2017. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
jah amúgy annak is nagyon örülj amit ingyen visznek,mert nem semmi ára van a sitt elszállításának
2017. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A bontás mindössze be kell jelenteni, hacsak nem az épület műemlék és mondjuk bontási tilalom alá esik, de ez nem valószínű.

Az árak. Nos, a bontásból megmaradt anyagokat fillérekért lehet csak elpasszolni, de igazából örülj ha nem kerül pénzedbe. Láttam már ingyen elvihető cserepet, bontott téglát, ezen szerintem ne nyerészkedj.

Én egyébként a fát eltüzelném, a cserepet elraknám, jó lesz majd az valamire, téglából a használhatót szintén eltenném. Simán kijöhet ebből az épületből még egy új melléképület, vagy valami.

Azért is csinálnám ezt, mert a bontási költsége az ilyen épületeknek (sittszállítás) több százezer forint, kb egy millió.

2017. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezek az anyagok kb értéktelenek.
2017. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ahogyan már írták az önkormányzatnál be kell jelenteni a bontást. Azt, hogy ki bontja el abba nem szólnak bele.

Esetleg a bontás után befogadó nyilatkozatot kérhetnek.


Felénk az építési törmeléket 2,3Ft/kg áron veszik át.

Évente pedig 350kg-ot ingyen átvesznek.

5m3 vályog körülbelül 25000Ft

Erre még költségnek rájön az odaszállíttatás.


Nagy pénzt ne várj belőle.

A Fa anyagot talán elviszi majd valaki ingyen tüzelőnek.

A cserép is ha jó állapotban van talán kell valakinek ingyen(ha hódfarkú cserép lenne, azt el lehetne adni). A kúpperecet viszont el lehet adni 250Ft/db áron, de lehet, hogy 2 évig is árulod majd

A bontott, tisztított tégla a következő árban van :

-kisméretű 35Ft/db

-nagyméretű 60Ft/db

2017. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor annyit nem ér az egész hogy nekifogjon az ember. Ez az ingatlan eladó a közelben, gondoltam valamit csak megér még, és visszajönne valami az árából de így akkor felesleges.
2017. jún. 24. 19:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Irdatlan pénz elszállíttatni a sittet. Feljtsd el .
2017. jún. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6 Nagyon rosszul gondolod. A bontásra ítélt ingatlanok általában a telekárnál is olcsóbban mennek el, mert a bontás és elszállítás költség. Ebből a házból ránézésre a tető kuka, gondolom a faszerkezet rohad bőven, a nyílászárók tüzelni jók, a téglát meg a kutya nem fogja megpucolni...


Nem, ezen te csak bukni fogsz, ha nincs a bontásra és építkezésre pénzed.

2017. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Valamit csak megér még?

Én ilyeneketet veszek, 1-1évet elszöszmötölök velük, majd 3-4*es áron eladom...

Mondjuk nem hatrány, hogy építési vállalkozó vagyok. Így ha felületesen de értek mindenhez. Amihez nem, arra meg van ember.

2017. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is építésvállalkozó vagyok és soha az életben nem vennék ilyet, örülhet az ember ha talál valakit aki ingyen elviszi a bontott kerámiákat. Plusz sok mindent nem visznek el, a hulladékkezelés pedig aranyáron van manapság.
2017. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!