Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más szerint is Sopron élhetetl...

Más szerint is Sopron élhetetlen lett?

Figyelt kérdés
5 év alatt megduplázódott a lakosság, mindenféle keleti ember is eljött ide, egymás után építik a társas házakat, akik kint dolgoznak Ausztriában azok kb 2 év munka után röhögve megtudják venni az új lakásokat, és kiadják a keletieknek 150-200 ezrekért bérbe. Rengetegen elszálltak az osztrák fizetésből, főleg a keletről idevándoroltak is, pl.: ledudálják a gyalogost a zebráról városban gyorsan hajtanak amikor csak lehet, vagánykodnak autóikkal. Helyi fizetésből már szinte saját ingatlannal is alig lehet megélni osztrák árak vannak ,a szakemberek, orvosok osztrák áron dolgoznak. Egy lány akivel megismerkedtem elmondta ,hogy ő óvónőként, helyben akar elhelyezkedni akkor szinte még ,ha házat is kapna a szüleitől 120 ezer nettót keresne. Szinte megalázó, meg a helyiek is jó sokan lenézik aki helyben boldogul, mert ő szerintük ők éhen fognak pusztulni annyit se keresnek. Tudnék még írni ,de nem írok regényt.

2019. márc. 12. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Sopronban tanultam az egyetemen férjem Győrben volt. Végül Sopronban maradtunk, munka miatt, imádtam ezt a várost. 7 éve vettünk házat és kiköltöztünk Fertőszentmiklósra, mert kezdett zűrös lenni a város. Itt is elkezdtek épülni a társasházak, hiszen már jönnek ide is. Mi sosem dolgoztunk Ausztriában, nem is fogunk, nincs rá szükség, jól keresünk.
2019. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy te egy kicsit nagyképű vagy ilyesmi? Attól hogy "keleti" valaki, már büdös tróger is egyben? Ne általánosíts kérlek. Nem csak segédmunkásból áll ki ez a rész se.


Ettől függetlenül valóban, a kérdés egy részével egyetértek, de ilyen ember mindenütt van nem csak itt keleten... ugyanúgy nálatok is biztos akad.

2019. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
keleti? mivan? ne haragudj, de miféle lovon ülsz? :D
2019. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Én spec aláírom ezt a "keleti" dolgot...teljesen más kultúrkör...jobb vagy rosszabb azt nem tisztem eldönteni. De nem hiába van az a mondás, hogy "Ha Rómába mész viselkedj úgy mint a rómaiak"
2019. márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az ingatlan árak nagyon elszálltak. Sok a cigó. A tescoba nem lehet elmenni bevásárolni mert a parkolóban "árulnak " adományt gyűjtenek....
2019. márc. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
En most koltoztrm a kornyekre, meg nincs se pozitiv, se negativ talasztalatom. Most a Varkeruleten ucsorgok egy padon. Probalok emberekkel haverkodni, higy legyenek ismerosok :)
2019. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Azért jön Sopronba ennyi ember, mert fizikaiként az ország nagy részében ilyen 120 ezerért néznének semmibe.


Itt esélyed van így is, munkától függően, 1000-2000 euróra.

És aki veszi a fáradtságot és legalább társalgási szinten makog németül az továbbra is talál melót.



Ha ezt meglépik olyan életük lehet, amire az ország más részében nem lenne esélyük. Én megértem őket.

2019. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!