Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan irodánál kizárólagos...

Ingatlan irodánál kizárólagos szerződést vissza tudok mondani? Illetve ez mennyire korrekt eljárás tőlük?

Figyelt kérdés

Legutóbb segítettek egy ingatlan eladásban, most is hoztak egy vevőt, de azóta semmi. És sehol sem hirdetik az ingatlant, már vagy 3 hónapja, olyan árat adtam meg, amiért elvileg röhögve meg kellene, hogy vegyék, mert gyorsan kellene váltani.

Bementem az ingatlanirodába, ahol rámförmedt egy valami főnökasszony féle, hogy márpedig 1 évig nem adhatom el az ingatlant...mi van? Kissé felhúztam magam rajta.


Jól gondolom, hogy csak arra megy ki a játék, hogy gyorsan leszerződnek, aláíratnak egy 10 oldalas apróbetűs izét, aztán ha megunom, eladom én, ők meg tartják a markukat a jutalékért?



2019. ápr. 25. 04:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%
Nekik is abból van pénz, hogy eladják, így érdekük. Egy vevő nem fog minden lakást megnézni, amit ajánlgatnak, hanem vannak igényei, és az alapján ajánlanak neki. Lehet, hogy a tiéd nem esik bele a szórásba. Ennyi. A visszamondás feltétele pedig az apróbetűben benne kell lennie, amit aláírtál. Ez cégenként változhat.
2019. ápr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

"Jól gondolom, hogy csak arra megy ki a játék, hogy gyorsan leszerződnek, aláíratnak egy 10 oldalas apróbetűs izét, aztán ha megunom, eladom én, ők meg tartják a markukat a jutalékért?"


Benne van a pakliban, pont ezért nem szabad kizárólagos szerződést kötni.

A félkizárólagost még el tudom fogadni (habár én ilyet se kötnék). Ez azt jelenti, hogy te magad hirdetheted, ismerőseid között terjesztheted, csak másik ingatlanirodával nem köthetsz szerződést.

Most teljesen ki vagy szolgáltatva nekik. Elvileg keresleti piac van a lakásoknál, és masszívan mennek felfelé az árak, tehát ezért is joggal várhatnád, hogy legyen érdeklődő.

2019. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de tényleg nem olvastad el a szerződést, mielőtt aláírtad? Nagyon úgy tűnik...

Javítanálak pár dologban: "hoztak egy vevőt"- nem, vevőt nem hoztak, max érdeklődőt.

"1 évig nem adhatom el"- kizárt, hogy így legyen, eladhatod. De minden bizonnyal ebben az esetben is ki kell fizetned az irodának a jutalékot. De gondolom ezzel tisztában vagy. Ha ennyire röhögős-alacsony az ár, akkor vedd kezedbe az irányítást, ne várj az impotens ingatlanosra. Viszont a jutalékot gyaníthatóan ki kell fizetned, de gondolom erre fel vagy készülve.

2019. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, mint írtam, egy sok oldalas, A4-es, kétoldalas apróbetűs szerződés az, amiről szó van, nem, nem olvastam végig...mint ahogy te sem a kérdésem...

tökmindegy kit hoztak, nem ez az érdekes...

Látom szeretsz kötöszködni, vagy bal lábbal keltél egyszerűen, vagy te is DH-s vagy....


Úgy emlékszem, lemondásnál íratják velem alá azt, hogy 1 év alatt ha vevő jön, akkor jár nekik a jutalék.

Szerződés aláírásakor ilyen nem volt, csak próbálnak csőbe húzni most.


Az ingatlanos hölgy(aki nem impotens) valahogy nem akaródzik kapcsolatba lépni már, pedig kerestem többször, ezért mentem be személyesen hozzájuk.

2019. ápr. 25. 09:40
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

Ha képes vagy aláírni egy OLYAN szerzödést, amit NEM olvastál el, akkor ne csodálkozz, ha meglepetések érnek!

Ezt sosem tudtam volna elképzelni, hogy létezik olyan ostoba ember, aki aláír egy rá nézve kötelezö sezrzödést anélkül, hogy tudná, mi van benne. Adott esetben akár el is adhattad volna ai ingatlanodat ezzel a cégnek vagybárki másnak, és utólag nem reklamálhatsz azzal, hogy nem olvastad el a sokoldalas, kisbetüs részt - ettöl még rád nézve kötelezö az a rész is!


Másrészt az ingatlanosok akkor látnak pénzt az ügyletböl, ha eladják az ingantlant, ha csak ott van náluk, azért nem.

Ha nem jelentkezik érdeklödö, akkor vagy az általad megadott ár nem reális, vagy az ingatlan nem néz ki megfelelöen, vagy olyan helyen van, ami nem keresett.

Jó áron meghirdetett, jó állapotban lévö és jó helyen fekvö ingatlan igen hamar elmegy.


Ha az áll a szerzödésben, hogy egy évig övék a kizárólagos jog, akkor ez van, ezt fogadtad el. Ha privát eladod, akkor ugyanúgy ki kell nekik fizetni a járulékot, mintha ök hözták volna a potenciális vevöt!

2019. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos sok átverés van, főleg a kisebb, nem ismertebb nevű irodáknál. És sajnos pont az apró betűs részekben szokott lenni valami zavaros dolog.

Neked az az érdeked, hogy eladd. Hirdesd te is. Még mindig jobban jársz így, mintha sokáig nem megy el. Persze ha fontos, hogy gyorsan el legyen adva.

A szerződést nézd át, hogy fel lehet-e mondani az egy év letelte előtt és milyen feltételekkel.

2019. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Hogy lehetsz olyan fogyatékos, hogy aláírsz egy szerződést elolvasás nélkül? Fegyvert tartottak a fejedhez talán?


Ha túl hosszú és nem akarod elolvasni, akkor meg minek írtad alá? Ha meg mégis aláírtad, és megszívattad magad szándékosan, akkor minek szenvedsz?


Legalább most, utólag olvasd el, és abban benne van, hogy mit tehetsz meg mit nem. Valószínűleg eladhatod, csak akkor egy rakás pénzt kell majd fizetned az irodának. Ha igaz az 1 év, és nem akarsz a semmiért fizetni nekik, akkor meg várd ki az egy évet, addig is felfelé mennek az ingatlanárak, és majd azután add el.


Egy ismerősöm is ilyen okos volt mint te, kötött egy ilyen szerződést, aztán jól befeszült h márpedig ő nem fizet a szerződés ellenére sem az ingatlanosnak, azok meg egy pillanat alatt bíróságra vitték és meg is nyerték természetesen, így most fizetnie kell a jóembernek, meg a perköltséget is. :)

2019. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 kovpet ***** válasza:
100%

"valószínű te is végigolvastad volna, te idióta"


Aki idióta, az nem, de egy normális ember csak elolvassa azt, amit aláír... vagy ha lusta, akkor elolvastatja valakivel. Vagy nem írja alá.


De legalább most elolvashatnád, abban van benne, hogy hogyan állhatsz el a szerződéstől.

2019. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"röhögve meg kellene hogy vegyék"


Erre kíváncsi lennék, hol van az ingatlan és mennyiért árulod?


Egyébként igen, a kizárólagos hátulütője ez, hogy ugyan eladhatod 1 éven belül, de akkor ugyanúgy jár a jutalék.


Ezért kell megvárni a szerződés lejártát. Ha lejár, elvileg akkor nem követelhetik.


De ez mindennel így van, mobilszolgáltató is kötbért fizettet ha felmondod a hűségidős előfizetésedet.


Nem védem az ingatlanosokat, 'sten ments, csak tényleg ez van. Ezért kell őket jóóóó messzire elkerülni.


Ha jó áron adja a tulaj a házat lakást, az elkel nélküle is. Ha meg nem akkor valami gond van az árazással, környékkel, esetleg mindkettő. Ennyiről szól a történet.

2019. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
Aki úgy köt szerződést, hogy nem olvassa el mit ír alá, az meg is érdemli a sorsát és a meglepetéseket :-)
2019. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!