Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A cseresznyefámat ellepte...

A cseresznyefámat ellepte valamilyen apró repülő rovarok tömege. Ez lenne a cseresznyelégy?

Figyelt kérdés

Mindössze tavaly ültettem néhány korai cseresznye- és meggyfát, itt sohasem volt előzőleg gyümölcsfa.

Honnan tudták, hogy ide kell jönni?

Amúgy valamikor tavasszal volt rajtuk mutatóban 5-10 szem gyümölcs.

Úgy tudom, hogy a gyümölcsben kelne ki a kukac, de ilyenkor is tudnak kárt csinálni ha már régen letermett?

(Ha a közelébe megyek a fának, ellepnek engem is ezek az apró legyek, nem győzöm lesöpörni magamról.)

A leveleken látom, hogy milliószám vannak rajta.

Van itthon még maradék permetem: Karate, Nospilan, Chorus. Esetleg jó valamelyik ezek közül az irtásukra vagy vennem kell másikat?

Köszönöm a választ előre is.



#csresznyelégy
2020. júl. 31. 05:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztos hogy nem az. Permetezd rovar írtóval.
2020. aug. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem,azok virágzás után,bogyosodáskor rajzanak.Mindegyik szer jó rovarokra,állati kártevőkre.Én is harcolok a cseresznyelégy ellen évek óta több-kevesebb sikerrel. Nekem hatalmas a fám,nem tudom rendesen ápolni,védeni.
2020. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!