Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tegyek hangyák ellen?

Mit tegyek hangyák ellen?

Figyelt kérdés

Megjelentek bent a hangyák a konyhában. A fura az, hogy tavaly lett lebetonozva az egész, és máris bejutottak.


Vettem ilyen hangyaírtószert. 3 db volt benne, kitettem őket az útvonalukba, de semmi eredmény. Még többen lettek. Ennek már vagy 2 hete. Kajamaradék, morzsa nincs sehol.


Kinek mi vált be ellenük?


ápr. 3. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Raid hangyacsapda vált be.

Kb. fél évig távol tartja őket 1 csapda aztán venni kell újat.

ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Most keresnek maguknak új helyet, vándorolnak. Az a csapda nem sokat ér, mivel nem fogják magukkal vinni ami benne van, mert még most keresik, hogy hova menjenek. Én is próbáltam, semmi eredménye a tavaszi vándorláskor.

Vegyél hangyairtó spray-t! Keresd meg hogy hol jönnek be és hol mennek ki, azokat a helyeket kell úgy befújni, hogy lehetőleg széles sávban és ahol tudod, ott a lyuk, repedés mögé is jusson belőle!

Nálunk a hűtő mögött jönnek fel, átvándorolnak a konyhaszekrényen, a másik végén bemennek a szekrény mögé. Alul valahol kijönnek és keresztbe mennek a konyhán majd az ajtó mellett van egy rés a járólap szegélyén, ott kimennek. Közben persze tekeregnek a konyhában, asztalra felmennek stb.

Idén amikor megjelentek az első hangyák akkor alaposan befújtam a konyhaszekrény két végét (hűtő mögé nem tudtam jobban befújni) és azt ahol ki szoktak menni, meg persze az asztal lábát, hogy ne menjenek fel. Egyenlőre ennyi elég volt nekik, kerestek más utat, gondolom a ház alatt vagy mellette kívül valahol, mert az elmúlt két hétben nem jöttek elő.

Az a kis csapda akkor jó ha nem vonulnak, hanem ott van valahol a fészkük és kaját keresni jönnek be. Persze lehet, hogy nálad már így jelentek meg.

ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem mit mondassz és legalább tanultam valamit a hangyák élettani szokásairól; ettől függetlenül nekem minden évben beválik.
ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az jó. Bár nekem is bevált volna. Örülök, hogy nálad bejött.
ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kemotox por. Verhetetlen
ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az összes ilyesmivel az a baj, hogy csak azok ellen a példányok ellen hat, amiket konkrétan lefújsz.

Az tény, hogy a csapdákban lévő cucc nem érdekli őket.

De ha kiraksz valami olyan kaját, amit nagyon szeretnek, aztán ezt meglepik, akkor ha ráöntöd a csapdában lévő granulátumot, és átveszi kicsit a kajaszagot, akkor azt is elhordják.

Én pont ma vettem Foval hangyairtó gélt, kipróbálni, jókat írtak róla a neten. Ugyanez csótányirtóban nagyon bevált.

ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!