Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan tudnám távol tartani a...

Hogyan tudnám távol tartani a csigákat a kerttől?

Figyelt kérdés
Most költöztünk új házba, a kertben van néhány szép árnyliliom, és a csigák egy részüknek már tövig rágták a leveleit. Még van pár menthető példány. Kb.1 éve nem lakott itt senki, kicsit el van vadulva a kert, most rendezkedünk, felújítunk. De ezeket a szép növényeket megmenteném, ha lehet. Biztos, hogy csiga a "tettes" láttam az ezüst csíkokat.
2013. jún. 15. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Kora reggel összeszeded őket és bedobod a kukába. Előbb-utóbb "eltűnnek".
2013. jún. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom mész hidráttal, vagy hamuval kell körbeszórni a területet. Viszont ezzel az a baj, hogy minden eső után újra kell szórni.

Még azt is teheted, hogy ásványvizes üvegnek levágod az alját , hogy 5cm magas legyen és ezt szintig leásod és feltöltöd sörrel. Valamiért kedvelik és amikor belemennek nem tudnak majd kijönni.

2013. jún. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Este felé is össze szedheted :)

Mi a veteményes árnyékos részére is ültettünk árnyliliomot és pont azért mert azt kifejezetten szeretik... rámennek én meg este felé és kora reggel begyűjtöm őket + napközbe a hűvös sötétebb búvóhelyeket is végig nézem. A sör se lehet rossz megoldás...én is ki akartam próbáltam a legolcsóbb sörrel,de férjem megitta

2013. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudtam hogy az árnyliliom a csigák kedvence, eddig sosem volt ilyen növényem. De tényleg igaz, mást nem kóstoltak meg a kertben. Még nem lakunk ott, mert szét van verve a ház, mindent átépítünk, de a hátsó kertben már tudunk gazolni. Majd reggelente átjárok csigát szedni, úgyis szabin vagyok. ( most is kint voltam, még de. 10-kor is "mászkáltak" az árnyékban a csigák. Olyanok, mint az éti csiga, de a testük nem fehér, hanem sötét szürke. ) a sörös ötletet nem hiszem, hogy a párom díjazná :-) pedig biztos jó lehet.
2013. jún. 15. 12:53
 5/8 lajos 001 válasza:
só nem baráti de beválik
2013. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Tarts kacsakat:-) Megeszik garantaltan az osszes csigadat:-) sitty sutty....:-)
2013. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kacsákat pedig a párom akarná megenni :-(
2013. okt. 11. 13:26
 8/8 anonim válasza:

Legalább szép kövér kacsák lesznek:)


És finomak..:D

2013. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!