Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Fűzfa (szomorúfűzfa) kártevők...

FCBmadzsó kérdése:

Fűzfa (szomorúfűzfa) kártevők elleni védekezés?

Figyelt kérdés
A kertünkben álló fűzfát sajnos kiették a szarvasbogarak kukacok,férgek,és egyébb olyan oriúáshernyók amik a fa törzsének 60% át kiették.Sajnos most vettük észre,a fán több seb keletkezett,és ez hívta fel a figyemünket rá ,hogy jobban megvizsgáljam.A fa egykor kettétört,de szépen helyrejött.A törésnél viszont ezek a kártevők beköltöztek,és lassan megették a fát..Kipucoltam amit lehetett,azt szeretném megtudni mit használjak,hogy tartsam életben a fát? Előre köszönöm a válaszokat!!

#fa #rovar #kártevő #fűzfa #növény kártevők #fa kártevők #szarvasbogarak
2016. máj. 18. 16:07
 1/4 anonim válasza:
farontó lepke hernyója rág ujjnyi vastag járatokat a törzsbe, és elgyöngíti a fát, könnyebben kidől egy erős szélviharban, szóval veszélyesek! Direkt ellenük kérj valami extra irtószert (már nem emlékszem, mit vettünk, vattára kellett csepegtetni és bedugni a járatba, a fűzfa él, pedig 15 éve volt az eljárás elvégezve
2016. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót! Ha esetleg eszedbe jutna a szer neve,ird le légyszíves.A mi fánk 6 éve szenvedett,de én akkor én még nem tudtam figyelni rá.Félelmetes,hogy mekkora pusztítást csináltak ezek a kártevők,egyszerűen minden volt benne..csak élő fa nem.
2016. máj. 18. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez BI-58 lehetett, gázosodó szer, azt nálunk átrakták I. kategóriába, vagyis neked nem adnak, ha nincs nálad géppisztoly.

Úgy tudom, Szlovákiában még kapható, más néven, de azonos hatóanyaggal, vagy EU-n kívüli országból lehet még hozatni.

2016. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segitseget utánanézek!
2016. máj. 19. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!