Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Pár napja az ágyban megcsíp...

Pár napja az ágyban megcsíp valami, combom, karom, oldalam nagyon viszket, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ritkán, elszórtan kicsi (kb2 mm) nem piros pukli van a bőrömön. Ahogy felkelek nemsoká el is múlik a viszketés. De minden éjjel ez van kb 4 napja. Az ágyban nem találok semmit, talán pók lehet, de ennyi helyen? Ágyi poloska nem lehet, az sok piros pont szúrás középpel. Tud valaki segíteni?
2016. jún. 4. 18:40
 1/7 anonim válasza:
bolha esetleg?
2016. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bolha.

Kutya/macska van?

Ha nincs, az sem kizáró ok, mert a buszon vagy az utcán is összeszedheti egy ápolt, tiszta ember is.

Néha el lehet kapni, főleg ha világos a lepedő vagy ágynemű. Ha nem, akkor vegyél egy rovarirtót, por vagy spray formájú, kb. 1000 ft, azzal be kell fújni/szórni a problémás részeket, és megdöglik.

2016. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A csípés nyoma nem igazán egyezik, néztem neten. Meg azt írják, hogy sokáig viszket. Nekem nem, felkelek (néha az éjszaka közepén mert mindenhol viszketek) és egy óra és elmúlik.
2016. jún. 4. 21:06
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma is megvolt az éjjeli szitu. A bolha csípés sokkal intenzívebb, ez olyan mint amikor kint vagy nyári estén a kertben és megcsíp vagy 15 szúnyog.

Ma felforgatom az ágyat.

2016. jún. 5. 05:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent feltétel nélkül elhinni, amit olvasol.

Nekem 3 kutya és 3 macska van, de az évek során volt már vagy 15-20 macskám összesen.

Elég sok bolhacsípést összeszedtem már, elhiheted.

Nem emlékszem, hogy valami konkrét nyoma lenne, csak viszket.

Szerintem a sötét macskáimban is van, tuti, csak nem látszik.

De van egy hófehér cicu is, nem viccelek, csak a héten több, mint 50 bolhát szedtem ki belőle.

De érdekes módon minket évek óta nem csíp. Lehet több féle bolha van, nem tudom. Évekkel ezelőtt volt ilyen, hogy én is összecsípve ébredtem, de ma már nem.

A fehér macskával egyébként azt szoktam csinálni, hogy egy kis tál vizet hozok az ágy mellé, meg van egy hegyes bolházós csipeszem, simizem a macskát, és közben levadászom a bolhákat, amik mennek a vízbe. Na ezért tuti, hogy van a többi macskában is, csak azokból sose tudnám kiszedni.

2016. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekünk is van kutyánk, azt mondják a háziállatba megy inkább mint emberbe, ha az is van, de benne nincs.

Átnéztem ma az egész ágy környékét, ágyi poloskára vagy egyébre vadászva, de az égvilágon semmi.

Rejtélyes...

2016. jún. 5. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ágyi poloska
2016. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!