Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rövid tenyészidejű egynyári...

Rövid tenyészidejű egynyári virágmagokat vethetek egyből szabadföldbe, vagy mindenképp palántázni kell?

Figyelt kérdés

Kertes házba költöztünk múlt ősszel, amit szeretnék kicsit szebbé varázsolni. A területet már kigazoltam, amibe néhány mutatós, kezdőknek való virágot ültetnék el.

Sok cikket elolvastam, ami alapján az alábbi magokat vettem meg: sóvirág, körömvirág, sarkantyúka, porcsinrózsa, pillangóvirág, legényvirág.


A gazdaboltban az eladó szerint 2-3 hét múlva ezeket egyből elvethetem szabadföldbe, a cikkek alapján a sóvirágot, legényvirágot, és van ami szerint a pillangóvirágot is palántázni kell elsőkènt. A tasakokon található infrografika szerint viszont mindegyiket elő kell palántázni. Eléggé elbizonytalanodtam, így szívesen fogadnék tanácsokat gyakorlottabb kertészektől.



2020. ápr. 8. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha eladásra szánod, akkor talán érdemes a palántázással foglalkozni, de azzal már elkéstél.

Most már csak elszórni kell a magokat, kikelnek, és virágozni fognak. Saját használatra tökéletesen megfelel. Én egyiket sem szoktam palántázni. Szépen, egy sorban egy félét szórva, elvetem. Ha lesz lehetőséged néha megöntözni, nagyon szépek lesznek.

2020. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Soha nem palántázok, hanem azonnal a földre szórom a magokat és befedem 2-3 mm földdel, hogy a madarak ne szedjék fel.

Egyébként jövőre már ki sem kell szórnod, az elszórt magjaiból ki fog kelni ott mindig.

Bársonyvirágot (Büdöskét) feltétlen ültess, nagyon mutatós és nem kényes.

Nekem a sarkantyúka valamiért mindig tele lett millió fehér 1 mm-es kukacokkal (vagy tetvekkel?) és ezért azt nem ültetek már. Lehet, hogy te szerencsésebb leszel, majd kiderül!

2020. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, veszek akkor még büdöskét is. Valamiért azt hittem, hogy azt macerásabb tartani, de megpróbálom így. :)
2020. ápr. 8. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:

A sóvirág nekem soha nem kelt ki a szabadban, úgyhogy most előnevelem palántának. A többivel nincs ilyen gondom.

Legényvirág az mindig sok van, eladásra, kb. 2-3 cm földdel takarom.

Nem kell már várnod, szabadba mehet most is.

2020. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4

Érdekes, amit a sóvirágról írsz, nálunk a rét, az árok mind-mind tele van sóvirággal, amik maguktól nőnek.

Én a kaporral vagyok úgy mint te, a szomszédom ki sem tudja irtani, nálam meg nem hajlandó nőni.

2020. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az az évelő sóvirág.

A kérdező egynyárit írt, meg amúgy is nálam az egynyári fajta szokott lenni vagy 200 darab, automatikusan erre gondoltam.

2020. ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, a kapor: ami nálunk volt a régmúlt időktől, az nekem se kelt ki. Aztán valaki mondta, hogy vegyek a boltban egy csomaggal, és azzal próbálkozzam. És lőn, tényleg kikelt. Most kel magától ezer, de szoktam magot szedni és egy rövid sorba tenni tavasszal, hogy ha mindet kirotáznám esetleg, akkor is maradjon. És az a fajta már így sorban is kikel. Talán a régi igényelte a hideghatást, vagy nem tudom.
2020. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6

Lehet.

Nem tudom mi a különbség, de biztos igazad van!

(A réten fehér, rózsaszín és sárga van)

2020. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az érdekes. Évelőből még csak kéket meg fehéret láttam, más nem is igen létezik, a színesek inkább egynyári nemesített fajták. Nincs esetleg fotód róluk?

Nálam nem túl ellenállóak, nem hittem volna, hogy fű közt is megélnek. Valamit ott nagyon szerethetnek. Vagy a fű nem szeret valamit, azért nem tudja lenyomni a sóvirágot.

2020. ápr. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Sajnos nincs régebbről képem róla, most meg még nyoma sincs.

Viszont rákerestem, a fehéret, kéket ugye ismered, a rózsaszín meg a lila az a "Magyar sziki sóvirág", ilyenből rengeteg van nálunk a homokon.

[link]

[link]

[link]

Kerestem a sárgára is, de olyat egyelőre nem találtam, pedig hitemre mondom, hogy volt olyan is.

Persze nem az a kikerics sárga, mint az egynyári, hanem szolidabb, vaníliás árnyalatú.

Ellenben kéket erre még nem láttam.

2020. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!