Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel permetezzem a jázminbokr...

Mivel permetezzem a jázminbokrot? Az utcán van a bokor a járda és az út között. Levéltetves lett. Mivel lehetne permetezni a levéltetű ellen úgy, hogy az arra járókat ne mérgezzem? Gyerekek is járnak arra, ezért kellene valami emberbarát szer.

Figyelt kérdés
2020. máj. 4. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen rovarölővel.

Akkor kifújod, mikor nincs ott senki, ettől senkinek nem lesz később baja, mert nem lengedezik ott a levegőben napokig, nem fogod beszívni. Max permetezés közben, de olyankor meg vigyázni kell.

Nekem a rózsám lett tetves, azt amúgy is nagyon szeretik. Mospilan-t vettem. Kb 800-900 Ft volt 4 g, 10 l vízbe elég. Én csak fél litert kevertem be, kézi fújókás permetezőben. Elég is volt. Most használtam először, és elég jó. Rengeteg tetű volt, most szinte teljesen eltűntek, elvétve van 1-2.

2 hét után lehet ismételni.

De pl. Pirimor, Actara, meg van egy csomó egyéb.

Kérhetsz ajánlást a gazdaboltban is, vagy azt veszed, amit lehet kapni, mert nem biztos, hogy lesz 5-6 féle.

Nálunk 2 féle volt, a boltos ajánlotta a Mospilant, mondjuk ez egyébként is egy bevált, neves szer.

Az ára a többinek is hasonló.

2020. máj. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak attól féltem/félek, hogy valamelyik gyerek megfogdossa a permetezett leveleket, vagy megkóstolja.
2020. máj. 4. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Ettől ne félj. Olyan növényvédőszert neked nem fognak adni, ha nincs nálad pisztoly, ami veszélyes lenne. Egy ilyen 4 grammos csomag Mospilant egy 20 kg-os gyerek egy az egyben megehet, és a következménye csak erős hasmenés lesz, esetleg hányás. Tehát ami mennyiség egy levélre kerül, az semmi, az csak az ízeltlábúakra veszélyes.

A Spilan olcsóbb, mint a Mospilan, és ugyanaz.

2020. máj. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. máj. 5. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!