Kezdőoldal » Otthon » Kert » A desirée és az agria közül...

A desirée és az agria közül melyik fajta krumpli mondható korainak (vagy melyik a koraibb)?

Figyelt kérdés
2020. júl. 21. 11:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
1-et. Volt (aszem) a desirée-ből 12 szem maradéka a szomszédnak...az agriából meg 13 - egyenként ültettem őket....mert úgy sem olyan sok az egész
2020. júl. 22. 21:18
 12/16 anonim ***** válasza:

Mindegy ennyi és kész.

Én kettőt tettem egy fészekbe.


Volt olyan ami 50 dekas volt.

Ég darab.

2020. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ja, úgy 'könnyebb' :-[ :-[ :-[
2020. júl. 22. 23:08
 14/16 A kérdező kommentje:
Szép nagyok nekem is voltak (ha nem is 50 dekásak....de nagyok)
2020. júl. 22. 23:09
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem szabad duplán ültetni, inkább sűrűbbre kell tenni, ne nyomják el egymást, külön jobban tudják hasznosítani a kevesebb vizet is. Plusz ha túl sok gumó fejlődik egy helyen, akkor felnyomják egymást, és a felsők a napon bezöldülnek. Nálam 80 cm a sortáv (hogy sokáig közé férjek a kis rotával), a tőtáv meg 35-40 cm. Sűrűbb sortáv esetén a tőtávot kellene ritkítani.

Április 14. már kicsit késői, de átlagos évben még nem borzasztóan késői. Csak idén tavasszal annyira száraz volt az idő, hogy idén már túl késői lett, mert akkorra kiszáradt a föld.

Ha nem fagyzugban laksz, akkor március 20-25. közt csináld jövőre. Így is előfordulhat, hogy a hajtások lefagynak április végén vagy május elején, de ez nem akkora baj, a föld alatt a gyökerek megmaradnak, és napok alatt újrahajt a bokor, aztán beelőzi a későbbi ültetésűt.

2020. júl. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2020. júl. 23. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!