Kezdőoldal » Otthon » Kert » Segítene valaki, aki használ...

Segítene valaki, aki használ ilyen növénytápot?

Figyelt kérdés

Vettem nemrég egy ilyet, de nagyon bonyolultan van leírva az adagolása, főleg kg/nm adagolásban. Lehet, hogy túl buta vagyok hozzá, de nem tudom kiszámolni, mennyi kellene belőle, mert nekem balkonládában, cserépben lévő növényekre kellene, és nem akarom túladagolni.


[link]



2020. júl. 31. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt pontosabban le van írva:


[link]


Én csepegtető öntözéssel használom 0.3 g/liter, illetve 30 dkg/1000 liter töménységben. Szeretik a paradicsomok :)

2020. júl. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a linket, nekem valahogy nem jutott eszembe, hogy a gyártóra rákeressek! Az a baj, hogy nehéz a kg/négyzetméter adagolást cserepekre átszámolni. Én nem csepegtető öntözést használok, meg nincs is gyógyszertári mérlegem, hogy 3 grammot kimérjek egy vödör vízhez... :(

Örülök, ha szeretik a paradicsomok, én is főleg nekik vettem. :) Remélem, sikerül valahogy kiszámolnom, mennyit adjak nekik...

2020. aug. 1. 07:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján egy csapott teáskanálnyi elég lesz 10 liter vízhez. Egyébként én sima digitális konyhai mérlegen is kimérem a 3 grammot. Ha akarod megnézem neked, hogy az kanállal mérve mennyi.
2020. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmértem! :) A mérlegem szerint egy mokkáskanálnyi 3 gramm, annyi elég lesz egy 10 literes vödörhöz.
2020. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De jó, aranyos vagy, köszönöm szépen!! :)
2020. aug. 1. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Jókat írnak, de ez nem neked való igazából, mert káliumtúlsúlyos. Mások mellett néha adhatod, de csak ez így magában nem jó, főleg cserepes növényekhez. Ezt ajándékozd el egy kerttel rendelkező rokonnak, te pedig olyat vegyél, amiben egyrészt semmilyen anyag nincs eltúlozva, másrészt mikroelemeket is tartalmaz. Ha folyékony tápoldatot veszel, azt mérni is könnyebb, akár még injekciós fecskendővel is, ha nagyon kis mennyiség kell, de a tápoldatok kupakja is mérőeszközként funkcionál általában.

Pl.: [link]

1. válaszoló: ha rendszeresen csepegteted, akkor figyelj oda a kalciumhiányra, mert a sok kálium gátolja a kalciumfelvételt, és így járnak a paradicsomjaid:

[link]

2020. aug. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolónak az információkat! Ezt nem tudtam eddig a káliumról, meg azt sem, hogy a kalcium ennyire fontos a növényeknek. Körülnéztem a műtrágyák között, és úgy láttam, szinte mindegyikben a kálium, a nitrogén vagy a foszfor van túlsúlyban, kalciumot nem is tartalmaznak a címke szerint. A tápoldatoknál ugyanez a helyzet, olyan is volt otthon, csak mivel gyorsan elfogy és elég drága, úgy gondoltam, hogy most kipróbálom a por alakút.

Nem szoktam túlzásba vinni a tápozást, de elvileg hogyan lehetne a kalciumhiányt ellensúlyozni, hogy ne járjanak úgy a paradicsomaim, mint a képen? Gondolom, az nem elég, ha csak úgy meszet vagy porított tojáshéjat szórok a földjükre. Milyen formában tudják legjobban felvenni a növények?

2020. aug. 4. 11:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg anyag fontos a növényeknek, amik hiányából vagy túlsúlyából bajok lehetnek. (Egyes anyagok túlsúlya gátolja más anyagok felszívódását, ezt hívják antagonizmusnak.) Tehát az arányok is fontosak, nem csak hogy "valamit" adj a növénynek.

Ezért szoktam azt tanácsolni, hogy ha valaki nem olyan nagyban nyomja, hogy megérje rendszeresen talajvizsgálatot végezni, hogy mi hiányzik éppen, akkor komplex tápoldatot használjon, amiben arányosan benne van a legtöbb fontos anyag, pl. mint amiket linkeltem. Ebből van 1 dl-es kiszerelés is, mint láthatod, ha rákattintasz valamelyik fajtára. Mert lehet ugyan venni külön kalcium tápoldatot, de ez annyiba kerül majdnem, mint a komplex tápoldat. Ha meszezed a földet, azzal meg eltolod a talaj kémhatását, és onnantól már egy egész csomó anyagot lesz képtelen felvenni a növényed.

Máshol részletesebben is lehet olvasni, de a lényeg röviden itt is szerepel a kémiai anyagokról:

[link]

2020. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!