Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fel bir jelenti emiatt a...

Fel bir jelenti emiatt a szomszéd?

Figyelt kérdés

Adott egy hétvégi ház, mögötte kis gyümölcsössel (kb 100méter hosszan), ami mögött egy 770méteres szántó van.

30,7 méter széles.

Tehát 2,36 hektár a szántó.


Mindig is mi műveltettük.

Egyik évben búzát, másikban kukoricát ültetünk.


Szeretnénk körbekeriteni majd, mert almást szeretnénk majd pár év mulva telepiteni.


Az egyik szomszédnak el van keritve a széntója, mert itt mogyoró ültetvény van, vele nincs semmi gond.

Viszont a másik szomszéd még 10 éve leültetett 1-1 fát a mezsgyére hogy addig müveljük mi, ott a határvonal.


Eszerint is szántottuk-ültettük.


Viszont májusban ki lett méretve a parcella.

Nekünk búzánk volt, neki kukorica.


6 sor kukorica volt a mi földünkben átültetve.


A fa amit leültett 4,5 méterre a mezsgyétől volt, a mi földünkben.


Tehát 4,5 méter X 770méter - 3465négyzetméter, azaz 0,60hektárt átművelt.


Rettenet fel voltam háborodva mikor ez kiderült, jóformán a föld 1/4-ét ő dolgozta 10 éven át.


Mikor megtörtént a méretés szóltam egy állattenyésztő ismerősömnek, aki eljött és kivágta a jószágjainak a 6 sor kukoricát amit átültettett.

Ez volt júniusban.


Miután kivágta, lepermeteztem a helyét totális permettel, hogy ne gazosodjon, és a szomszéd kukoricáját is, dúlt bennem a harag.

Végül 3 sorja bánta, plusz egy fél sor.


Mikor meglátta, ügyvéddel fenyegetett és a 3.5sorért illetve a 6 sorért amit átültetett 200 000forint kártéritést kér, szerinte ekkora volt a befektetés.


Ha valóban feljelent én birok kártéritést követelni amiatt hogy 10 évig 0,6hektárt átdolgozott?


Ha körbe akarom keriteni, mennyit kell elhagynom a mezsgyétől?

Mert a másik szomszédom direkt a mezsgyére tette az engedélyemmel, de gondolom nekem majd el kell hagynom valamennyit.


2020. aug. 16. 10:14
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
65%

Ha károsítottad az ő területén lévő dolgokat, azért felelős vagy.

Emiatt tehet feljelentést, kérhet kártérítést.


A permetezést talán egyeztetni kéne a szomszéddal (vagy csak bejelenteni?).

De ez nem biztos. Ha így van, akkor még növényvédelmi bírságot is kaphatsz.


Hogy ő korábban a te földed használta, az egy másik kérdés.


De ha bíróságig eljutna, akkor nyilván téged is meghallgatnának...



Hallottál már az elbirtoklásról?

2020. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
78%

Te meg kérjél tőle bérleti díjat visszamenőleg.

Amennyiben létezett régi kiméretésv. másolat, talán még a rosszhiszeműsége is bizonyítható. De lehet, hogy mindez nem volt szándékos.

Mindenesetre nem tudhatod, így a terményét nem kellett volna tönkretenni. Minden esetre, sztem több a költség, mint az okozott kár. Kérbocsánatot, a rossz szomszédi voszony nem kifizetődő.

2020. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Egyeztetni a szomszéddal a permetezésről? :D


Minden évben kell peremtezni 2-3x a gabonát/kukoricát, mégse jelentettem be sehol, se a szomszédnak :D


Ilyenről nem halottam.

2020. aug. 16. 11:15
 4/53 A kérdező kommentje:

Amig ő 10 év alatt összesen 6 hektárt átművelt nekem, addig ő csak hallgasson a 3sor kukoricájával.

Szerintem ez semmiség a 6 hektárhoz képest.



Valami olyat is mondott hogy 1 métert kell elhagynom ha elkeritem a földem.

Ez esetben az az egy méter üresen kell hogy maradjon?

Nem ültethetek sem én sem ő oda semmit?

2020. aug. 16. 11:17
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elhagyni(építkezés, faültetésnél van inkább ilyen). Mezsgyére tudod tenni.

De hogy ne vitázzon, én az ő oldalán hagynám a mezsgyevonalat

2020. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:

De vicces kedvében van valaki.

gondolom ekkora területet nem kézzel permezel...

[link]

Szóval olyan szomszédot se szeretnék, mint te.


A földmérő egy/több pontra mutat, az azt összekötő vonal a határ.

Nincs mezsgye(sáv), a te területedre csinálhatsz kerítést, nem kell egy centit sem elhagynod, de elméletileg nem lóghat át a szomszédéra.

2020. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
Most nem számolgatok komolyabban, de ha 31 méterből 5-öt használt, az messze nem az 1/4-e.
2020. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul számoltam.

0,35hektárt művet át.


Szóval tiz év alatt 3.5hektárnyit.



Szuper ha nem kell elhagyni egy métert, de akkor is legalább 20centit majd elhagyunk. :)

2020. aug. 16. 12:28
 9/53 mindentudó99 ***** válasza:
97%
Még te vagy felháborodva? Kettőtök közül te viselkedtél úgy mint aki nem 100-as. Lehet nem is tudta hogy a másét hasznàlja. Te se tudod hogy meddig tart a saját területed nem? És a szomszed a hibás? Meg mondom egy normális ember hogy csinálta volta. Szomszéd ! Kimérettem a földem tévedésből az enyémet használod. Semmi gond ha már így alakult. Arasd le ha beért aztán utána lekerìtem a területem mert almást seretnék telepíteni. Szomszéd: Kösz szomszéd nem tudtam jó hogy szóktál. Igyekszem minél hamarabb rendetenni a területet. Addig is átjössz egy jó hideg sörre? Ok 5 perc és ott vagyok. Legyomírtózod azt is ami az övé és még te háborogsz?
2020. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Tudta a szomszéd, ne aggódj.


Vele vettetünk minden évben.

Én mindig keveseltem valahogy a hozamot, mert mégiscsak a terület 15%át elszántotta.


Kérdeztem is tőle hogy meg e van a 2,36 hektár, de ő mindig annyit mondott hogy a gps azt irja hogy 2,40.


Mikor kimérettem akkor meg csak rázta a fejét, hogy hát ez van neki meg a szomszédja (másik felől) benne van egy sorral.


Mondtam neki hogy nem érdekel, ő akkor is átültetett 6sort.



Meg mi az hogy learassa az én földemen a kukoricát amit átültetett?

Én is menjek és szedjem le a szilváját, mert azt a fát én locsoltam?

Ne nevettess, még jó hogy azt rögtön odaadtam az ismerősömnek, aki feletette.


Mondtam neki hogy fizessen érte 10 évre földbérletet, akkor majd kifizetem a kárát.

Vagyis levonom a bérletből.

2020. aug. 16. 13:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!