Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fiatal datolyaszilva fa idén...

Fiatal datolyaszilva fa idén hoz termést először. Nagyon sok rajta a termés (ha mind megnő, letörnek az ágak), szokták ezt ritkítani? Most (aug vége) cseresznye méretűek a termések, ez normális?

Figyelt kérdés

2020. aug. 24. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Vagy ritkítod a termést, vagy alátámasztod az ágakat. Én a ritkítást választottam volna kicsit hamarabb (kb. virágkötődés és utolsó fagyok után, míg mini méretűek). Szerintem most se vagy lekésve. A gyümölcsméret normális, bár ha idejében ritkítottad volna, nagyobbak is lehetnének már.
2020. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem oké, hogy cseresznye méretű.

Tudsz képet felrakni?


Nekem a Rosseyanka is nagyobb most.


Képet tudsz felrakni?

2020. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ilyen sűrűen vannak:

[link]

és ekkorák (az egy 5ft-os):

[link]

2020. aug. 24. 11:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez lótuszszilva, Diospyros lotus.


A datolyaszilva alanyának szokták használni.

Valószínű legfagyott róla a nemes.


Nem lesz sokkal nagyobb, így ritkítani sem szükséges.

Ízben is messze elmarad a datolyaszilváktól.


De puhára érve ehető lesz. (kb november)

(angolul ezt hívják datolyaszlvának, kicsit datolyás íze van)

2020. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Több fád is van? Vagy mi porozta meg? Csak mert az általam ismert lótuszszilvák kétlakiak, azaz, külön növényen vannak a porzós és a termős virágok.

Ezzel nem nagyon érdemes a helyet foglalni, ha nincs hatalmas területed, érdemes lenne földig visszavágni és átoltani. Ha nem nálad fagyott földig, akkor reklamálj annál, akitől vetted.

2020. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5

A Diospyros lotus valóban kétlaki, de megporzás nélkül is hoz termést.

Ekkor kisebb, mag nélküli gyümölcsi lesznek.

(legalább nem kell a magokkal bajlódni evés közben)


Egyébként valóban érdemes átoltani, de olyan fajtára (vagyis fajhibridre), ami jobb téltűrésű és nem fog lefagyni később sem.

2020. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek - egyelőre meglátjuk mit terem, aztán a télen majd eldöntjuk át lesz-e oltva - igazából szép fa lett, meg az árnyéka is pont jó helyre esik (majd 1-2 év múlva).
2020. aug. 25. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:

6

A datolyaszilváról tudtam ezt, hogy partenokarp módon is tud teremni, csak most a lótusszal kapcsolatban nem ugrott be. :)

Köszi.

2020. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!