Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem cserepes krizantémot...

Vettem cserepes krizantémot és csarabot. A kérdésem hogy hogyan szabad őket öntözni és mennyi vizet igényelnek?

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Annyi vizet igényelnek, amennyit felhasználnak. Azaz, ha száraz a földjük, akkor kell öntözni. Ez függ a cserép és a növény egymáshoz viszonyított arányától, meg az időjárástól. Két héttel ezelőtt még naponta legalább egyszer kellett volna öntözni, most szerintem három naponta is elég, de majd meglátod.

Mindkettőt át kell ültetni nagyobb cserépbe, mert egész biztos, hogy kinőtték a cserepüket, így szokták árulni őket. A krizantémnak jó az általános virágföld, de a csarabnak valószínűleg nem lesz jó, hanem savanyú kémhatású (A típusú) földet kell venni, ilyen pH 6 alatt. Ha nem csak alkalmi virágnak szánod őket. És akkor jövőre már tápoldatozni is kell, ha túlélik a telet az erkélyeden, vagy ahol tartod.

2020. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!