Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát, sövényt ültessünk?

Milyen fát, sövényt ültessünk?

Figyelt kérdés

HOSSZAN:

Van egy nagyon picike kertem, ami abszolút egy kis titkos zúg volt a számunkra, mindaddig míg a szomszédom a kertje közepén álló 6 tujajaból az egyiket kivágta. Pont a középsőt. Kicsit fura szegény mindig a keritesnél leskelődött, de nagyon nem lehetett átlatni rajta, ezidáig. Most, hogy kivagta a tuját az ő házából át lehet látni hozzánk, az emeleti teraszról is. A kert minden részét. (Ha kint vagyok szoktam látni a függöny mögött figyel) Nagyon zavar, hogy megtört a kis bűbája, az intim, hangulata az otthonunknak.


RÖVIDEN :

Milyen fát, sövényt ajánlotok, ami gyorsan nő, ha lehet ne kelljen gerebjezni állandóan, és legalabb 4m legyen, illetve ne árnyékoljon be mindent. Ez, kb. Egy 4 meter szeles fal resz.

Köszönöm a valaszodat!



2020. okt. 15. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Csodasövény
2020. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Csodasövény nagyon macerás pláne 4 méter magasan.
2020. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk igaz, azt nem is igen figyeltem, hogy 4m magasra akarod.. de milyen sövény nő olyan magasra? Szerintem egyik sem.. valami tuja kellene oda nem?
2020. okt. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha intim teret akarsz, akkor jobb a pergola vagy apácarácsos elkerített terület futónövénnyel.
2020. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami gyorsan nő, az nagy valószínűséggel később is gyorsan tovább nő, és egy hatalmas, kezelhetetlen dolog lesz.

Tehát vagy ültetsz egy lombos fát, ami hatalmas lesz később és hullatja a lombját és állandóan fűrészelni kell, vagy ültetsz te is egy tujasort (vagy ciprust), aztán 10 év múlva lesz egy saját falad, amit nem vághat ki a szomszéd.

Vagy amit az előző válaszoló írt, csinálsz egy nagyon stabil és erős állványzatot, amit nem tud kidönteni még a vihar se, és erre futtatsz valami növényt, 3-4 év alatt 4 m-ig felfuthat.

Ennyi lehetőséged van.

2020. okt. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!