Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krizantémot lehet otthoni...

Krizantémot lehet otthoni körülmények között gömbformára virágoztatni?

Figyelt kérdés
Sikerült már valakinek kertben ilyet előállítani? Próbáltam visszametszegetni a tavaly vásárolt kis palántákat, de pillanatok alatt felnyúltak, és szanaszét dőltek. Hogyan csinálják a kertészetekben?

2020. nov. 13. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Az olyan fajta, nem pedig olyanra nyírják!:)
2020. nov. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És lehet ilyen fajtából palántát venni valahol?
2020. nov. 13. 18:18
 3/7 anonim ***** válasza:

#2

Vele vedd fel a kapcsolatot, minden kérdésedre választ kapsz tőle:

[link]


Ha van Facebookod, érdemes ott, zseniális ember.

2020. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha neked szanaszét dőltek akkor az nem az a fajta krizatném ami gömbformára nől. Olyan fajta ami magasra nől, hosszú szárral azt vágni szokták úgy viszik a sirra. Ami gömbformára nől az alacsonyabb és nem kell metszegetni októberben szoktuk a kertből cserépbe ültetni ahogy fejlődnek a bimbók egyre gömbölyűbb lesz ahogy kivirágzik szépen lassan a virágok súlya széthuzza a bokrot és kész. Idén valahogy kesőn virágoztak, gondolom a rossz idő miatt.

Biztos van a környezetedben is olyan akinek van otthon ilyen fajta. De ha szerzel is arra figyelj oda, hogy tavasszal mindig ültesd szét az áttelelt bokrot. Nagyon sok krizantém nem telel át szabadföldben főleg azok a szinesek pl sárga, rózsaszin bordó, sosem hajt ki tavasszal nálunk.

2020. nov. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt fajtajelleg is, némelyik felnyúlik, másoknak elég a metszés.

De nagytermelők szinte minden fajtát egyszer vagy akár háromszor is bepermeteznek daminoziddal vagy egyéb növekedésgátlóval, amitől a szártagok rövidebbek lesznek. Ettől gömb igazán a gömb.

I. kategóriás szer, tehát neked nem fognak adni.

[link]

2020. nov. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a jótanácsokat! :)

Igazából palántaként úgy néztek ki, hogy kicsik lesznek. Aztán a következő évben mégis hosszúra nőttek. :)

Na mindegy, folyamatosan tanul és tapasztal a kezdő kertész. :)

2020. nov. 14. 12:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szétdőlt idén olyan, amit tavaly már nagyként, gömb formájún vettem. pedig én is visszametszegettem menet közben.
2020. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!