Kezdőoldal » Otthon » Kert » Át lehet ültetni ősz végén az...

Át lehet ültetni ősz végén az ananász növényt?

Figyelt kérdés

Néhány napja kaptam egy ananász növényt, amin van egy kisméretű ananász, mellette pedig egy hajtás növekszik.


Elég szűkös neki a hely a cserépben, viszont nem tudom, hogy át lehet-e ültetni így ősz végén, vagy várjak vele tavaszig?



2020. nov. 28. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen át lehet ültetni bármikor, ha nem bolygatod a gyökérzetet, hanem csak ahogy kivetted az egyik cserépből, úgy átrakod a másikba.

Csak az olyan növények egy részét nem jó ősszel-télen, amiket hideg helyen kell teleltetni, de az ananász nem ilyen, nincs nála téli leállás, amikor csak alapfokon működne.

Azért a huszonfokok már nem annyira jók, ha nem tudod kimondottan napos helyen tartani, ilyen esetben inkább 18 fok körül és nem túlöntözve a jó, hogy ne nyúljon meg az új hajtás.

2020. dec. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! ✅

Holnap ültetem, szerencsére a fénymennyiséggel nincs gond.☺️

2020. dec. 1. 22:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!