Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sárgabarack már pirosbimbós. ...

Sárgabarack már pirosbimbós. Mivel lehet most permetezni?

Figyelt kérdés

Az őszi lemosó megvolt az idén megcsúsztam, érdemes még lemosni?

Vagy inkább gomba ellen kellene már felszìvódóval?



2021. márc. 13. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lemosózni eddig még nem volt érdemes. Most kezdődik a lemosás szezonja. A réz a fontos neki ilyenkor is, mint az őszi lemosásnál.
2021. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Olajos rézkén, pl. Vegesol RS tökéletes választás lehet. Felszívódó még nincs min felszívódjon, ahhoz lombozat kellene.
2021. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Annyira hitelem megindult minden. A barack hét elején még sehol nem volt, most meg akkora virág bimbók vannak rajta,nemelyik már kibontva.

A josta meg az egyik fajta egres "pillanatok" alatt lett leveles.

Nem tudok lépést tartani.

2021. márc. 13. 19:39
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kinyílt a barackod? Nahát! Nekem is elég jó helyen van, de még közelében sincs a nyílásnak.

Ha kinyílt, az kellett volna írnod, akkor már rezet nem szabad. Réz addig mehet, ameddig nem látod a bibét. Mikor még össze van csukódva, és a szirom külsejét éri a permet, az nem baj.

Amikor a virágok harmada kinyílik, mehet rá virágmonília ellen a felszívódó. Aztán teljes virágzásban még egyszer. Bár ha tényleg ilyen fagyos és esős idő lesz, mint amit ígérnek, akkor talán még egy harmadikra is szükség lesz, amikor hullani kezdenek a szirmok, mert olyankorra nyílnak ki az utolsó virágok.

2021. márc. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Így fogok eljarni.

Lehet rosszul fogalmaztam.

A bibet még nem látom, szóval még nincs kinyìlva.

Nagyon korai fajta, de sajnos nem tudom milyen.

2021. márc. 14. 07:49
 6/13 A kérdező kommentje:

Ma jutottam ki a kertbe.

Ilyen most.

[link]

Mi tévő legyek?

2021. márc. 15. 17:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Van Cuproxatod? Az állítólag nem égeti le a kinyílt virágokat. De már nem lemosó dózissal kell használni, hanem a vegetációban használt hígabb dózissal. Másfajta rézzel csak akkor menj rá, ha nem sajnálod az a pár kinyílt virágot.

Ha nem akarod már rézzel, akkor lehet felszívódóval is, a még zárva lévő szirmok is fel tudják venni valamilyen mértékben. Viszont azt pár nap múlva ismételni kell, ha már kinyílik a virágok harmada.

Ez a hideg, csepergős idő, ami mostanában van (legalábbis nálunk), ez nagyon veszélyes a virágmonília szempontjából.

Nekem szerencsére még van vagy 10 napom a nyílásig.

2021. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. márc. 15. 18:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Pénteken jó eséllyel a fagy megoldja ezt a problémát.
2021. márc. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Felénk nem mondja a hideget, - 1 a leghidegebb előrejelzés a hétre.
2021. márc. 16. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!