Kezdőoldal » Otthon » Kert » Árokpartra, árokba milyen...

Árokpartra, árokba milyen növényt lehetne ültetni, ami szárazságtűrő és nem nő magasra?

Figyelt kérdés

A házunk előtti árokba, annak partjára szeretnénk valami növényt telepíteni, de tanácstalanok vagyunk. Jelenleg ez a "fű & rövidre nyírt gazok mix" van ott mióta ideköltöztünk, de egyrészt lehangoló látvány, másrészt nem szeretjük hogy állandóan nyírni kell, különben méter magas kórók kezdenek meredezni.

Olyat keresnénk, amit nem kell öntözni, elég neki a környezetből származó víz - nagyon messze van a legközelebbi csapunk, nem szeretnénk a kannát mindig kicipelni, persze amíg gyökeret eresztenek a növények, addig átmenetileg nem probléma.

Ezen kívül az is szempont, hogy legyen alacsony növésű - a kocsibejárón egy alacsony autóban ülve is ki lehessen látni tőle rendesen.

Végül pedig legyen strapabíró és ragaszkodó - ez a kerítésünkön kívül, az utcán lenne szabadon, tehát ha pl. valaki rátapos, bedobja közé a csikket vagy letép belőle darabokat, akkor jó lenne ha nem pusztulna ki az egész, illetve a szomszéd felől érkező gyom nem nyomná el.

Valami vadvirág lenne a legmegfelelőbb gyanítom, azok nem valami kényesek. Van ilyen vadvirág, ami nem nő túl magasra, jól elvan magában, és dekoratív?


2021. márc. 17. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Árlevelű lángvirág nagyon jó lenne oda, de azt semmi sem bírja ki, ha csikkeket dobáltok bele, meg rátapostok. Azért egy kis igényesség...

Egyébként örökzöld, szárazságtűrő, Áprilisban virágzik, ráadásul feltűnően szép olyankor, alacsony és szépen terjed.

Vagy nyuszifül, de a varjúhájfélék is szívósak.

2021. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Huhh, lehet hogy félreérthetően fogalmaztam, természetesen nem mi dobáljuk bele a szememetet!!!! Hanem írtam is, hogy kint van a "szabad" utcán a kerítésen kívül, így a járókelőknek van kitéve, sajnos sokan dobálják el a szemetüket itt. :(


Köszönöm! Ez a lángvirág mindig nagyon tetszett, de eddig nem tudtam mi a neve. :)

2021. márc. 17. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2021. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na most fontos kérdés, hogy van-e funkciója az ároknak? Meg szokott benne állni a víz?


Ha csak "dísz" árok, akkor közönséges petúniát ültetnék, nekünk is azt van a kerítés előtt. A legigénytelenebb virág, amivel valaha dolgom volt. Illatos, szép, max 30-40 cm magasra nő, az enyhe fagyokat is bírja még decemberben is virágzott. Nekem magról kel, saját magát szórja szét, de meg is szoktam szedni a magját télen tartalékba. Egy gond van vele, hogy csak május végén kel, amikor már a legtöbb gaz rég növekedik. Ezért kapával átmegyek rajta, és ahol sok petúnia kelt, szétosztom a kis palántákat.

Ja, és a legjobb, egyáltalán nem kell locsolni. De még betegsége sincs.

2021. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Hű, anyukámnak voltak petúniái, nekem akkor macerás növénynek tűnt. De mindig tetszett kinézetre, lehet hogy megpróbáljuk azt is - hely van bőven, szóval nem muszáj 1 féle növénynél megállnunk. :))

Az árokban néha áll a víz, de nem sokáig, hegyes-völgyes környék, el szokott folyni. Tavasszal viszont van, hogy komplett áradások vannak a környéken, és rendesen hömpölyög. A pangó víz nem jellemző.

2021. márc. 17. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:

A kertészetekben kapható hibrid, óriási virágú, színesek macerásak is.

Én az eredeti, ősi petúniára gondolok, ami a falusi virágoskertekben a mai napig kikel magától. Halvány pasztell színekben van (fehér, halvány rózsaszín, halványlila, halványkék), és csak 2-3 cm-s a virága.


Mikor kiköltöztünk kertes házba, én pont itt, a GYK-en kérdeztem, hogy milyen virág lehet, ami csakúgy burjánzik gondozás nélkül.

Most próbáltam rákeresni, hogy pontosan mi ennek a fajta petúniának a neve, de egyelőre nem találtam, annyiféle van.

2021. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az árkot elvileg tisztán kell tartani, nem nagyon szabad bele ültetni semmit.

De ha mindenki ültet bele arrafelé, akkor nem fog szólni az önkormányzat, valószínűleg.

Ha belefér a méret, és kiirthatatlan növény kell, akkor pl. ez:

[link]

Elnyom minden füvet, télen se fagy le teljesen (bár nem olyan szép azért), tavasszal meg tele van virággal. Rettenetesen terjed, gyorsan befutja a helyét, csak az első évben kell gyommentesen tartani, onnantól megoldja saját hatáskörben. Kb. 30-40 cm a maximális magassága.

2021. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

A legtöbb árok az utcában jelenleg vagy gaztenger, vagy betonozott (mi azt nem akarjuk), szóval az elvileg teljesen belefér, hogy növények nőnek ott. Csak annyit szeretnénk, hogy a ronda gaz helyett valami dekoratívabb legyen.

Köszi neked is. :)

2021. márc. 18. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!