Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ananász ültetvény?

Ananász ültetvény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van esetleg valaki aki ültetett mar ananászt? Én megprobaltam ezt a vizes variációt de érdekel hogy esetleg kinek hogy vált be? Valamint ez egy nagyon érett ananász volt és a teteje belül elkezdett össze poshadni volt egy kis hajtása de teljesen löttyedt volt. Kinek mi a tapasztalata?.



2021. ápr. 11. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél frissebb a zöldje annál több esélye van. Nekem a vízben növekedett szépen mindegyik de amikor elültettem, az többszöri próbálkozásra sikerült csak életben tartani.
2021. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer próbáltam, sikerült. Vízben kigyökerezett, aztán virágföldbe ültettem.

Úgy kell levágni a tetejét, hogy gyümölcshús ne maradjon benne egyáltalán.

2021. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A zöldjének frissnek kell lennie. Vízben gyökereztettem, utána elültettem egy cserépbe.

Ez történt másfél éve. Azóta néha meglocsolom. Mostanában a közepe nagyon megugrott neki, de a virágzásra elvileg még várni kell.

2021. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

3-as vagyok. Próbáltam gyökereztetés nélkül is, 2-3 nap szárítás után is a földbe rakni. A közepén 3 hónap óta sincs új hajtás, viszont a szélein még mindig zöldek a levelek. Remélem megmaradnak ezek is.

Plusz néhány hete még egyet csináltam gyökereztetés nélküli módszerrel, neki szerintem hideg volt a helyiség, ezért a konyhába tettem, ahol kicsit melegebb van.

2022. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!