Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyíróhoz milyen kábelt?

Fűnyíróhoz milyen kábelt?

Figyelt kérdés

kb. 45 méter hosszú a telkünk, van néhány "akadály" rajta (tehát nem tudom a kábelt egyenesen húzni mindenütt).


Több helyre is be tudom dugni a kábelt, a telek oldalát és elejét letudom, majd átdugom a másik csatlakozóba, a ház hátánál, egyenesen kihúzva ekkor kb. bő 30 méter még kéne.


(érdemes lenne egy földvezetéket kihúzni gondolom...)


Vagy 50m-es kábel kellene, és legalább 2.5mm-es erezetű? Ez kb. kerül annyiba majdnem mint a fűnyíró maga... Nem lehet elegendő egy 1.5mm-es verzió de 16 amperes? 1600w-os a fűnyíró.


Vettem volna inkább akkust...


2021. ápr. 12. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1600 W 230 V-on kb. 7 A. Ahhoz elvileg elegendő az 1,5 mm²-es kábel. Az 50 m-es hosszon a feszültségesés:

e=2·I·ϱ·ℓ/A=2·7·0,0175·50/1,5=8,2 V, ez nagyjából 3,6%-nak felel meg. Motoros fogyasztókra 3%-ot szoktak megengedni, ez már egy kissé felette van. A kisebb feszültség miatt csökken a motor által leadott teljesítmény. Ezért jobb lenne a 2,5 mm²-es kábelt választani.

2021. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet egy 30 vagy 40 méteres is elég lehet, vagy két 25-ös összedugva.


Az általad adott képlet szerint akkor a 40 méteres még "belefér" a 3%-ba körülbelül.


Bár nagy gazra nem is nagyon használnám, legalábbis a mi telkünkön. Ott most sincs és nem is lenne nagy növényzet.

2021. ápr. 12. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A 40 m még belefér a 3%-ba. Ezt nem kell olyan szigorúan venni, de a fűnyírókban levő aszinkron motor indító nyomatéka és leadott teljesítménye is nagyjából a feszültségcsökkenés négyzetével csökken. Inkább egy hosszabbítót használj, ne kettőt egymásba dugva. A kettő egymásba dugva plusz hibalehetőséget rejt magában. Az én fűnyíróm kábele olyan 20 m körül van, és csak 1 mm²-es. Ha beletolom magasabb fűbe, bizony megáll a motor. A hosszabb fűszálak miatt megszorul a vágókés. Ha ilyen előfordul, akkor azonnal le kell kapcsolni, különben károsodhat a motor. Ki kell húzni a hálózatból és eltávolítani a beszorult fűszálakat.
2021. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk csak 30 méter körül van a hátsó kert hossza. Én is sokat agyaltam, hogy mennyi kábel, hogy csatlakoztassam, fel akarok-e botlani az ide-oda cibált kábelben -és ezért vettem benzines fűnyírót és szegélynyírót.
2021. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 én benzines láncfűrészt kezelni is utálok, ne már hogy még a fűnyíróm is benzines legyen... de köszi a választ.
2021. ápr. 12. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!