Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék venni 100-250 ezer...

Szeretnék venni 100-250 ezer forint között fűkaszát alkalmi munkákra nyáron. Tudnátok erre alkalmas típust ajánlani?

Figyelt kérdés
Jó lenne 200 ezer forinton belül maradni, de ha drágább kell rászánom. Szerintetek egy stihl, husky, vagy esetleg mcculoch jó lenne? Ha hívnak nagyobb munkákra, akkor bírnia kéne a gépnek (pár ezer m2). Köszönöm

2021. ápr. 26. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Sokféle géppel dolgoztam már, munkára nekem eddig a stihl 90-es jött be, elég erős, de nem túl nehéz, ha nem kell méteres gazt írtani akkor jól bírja, pár pengével még azt is viszi. Ha durvább bozótot akarsz írtani max akkor kell erősebb.
2021. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Komoly munkára, ha haladni is akarsz, és tartós gépet szeretnél, akkor 2,5 LE fölé kell menni. Kis pénzt még tegyél hozzá. Pl.:

[link]

[link]

Stihllel nincs tapasztalatom, de a Husqvarna az mindent bír.

Vagy a másik lehetőség, hogy veszel kisebb nevű, akár kínai, de erős gépeket, és ezeket javítgatod, ameddig lehet.

Ez se rossz éppen, de durva munkákat nem tudom, mennyire bír, csak 2,5 LE:

[link]

Oleo-Mac gépet én nem vennék, a cégnél az van, Master, nem szeretem.

2021. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok.
2021. ápr. 26. 18:33
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Tudom nem válasz, de felmerült bennem egy kérdés.

A fűnyírásért mennyit fizetnek, és miben mérik az elvégzett munkát? Terület, terület jellege, ilyenekre gondolok.

2021. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm mégegyszer, rákérdeztem a helyi stihl szaküzletben, mindenképp a 460-at ajánlják egyrészt a rezgéscsillapítás miatt másrészt hogy sokkal gyorsabban lehet haladni ráadásul ipari gép. Az 560at nem ajánlotta általános fűkaszálásra pedig csak 50 ezer forint az eltérés. Igazad volt, hozzá kell tennem még xd. 300-as széria felett érdemes csak gondolkozni, viszont olyan kevés eltérés van a 460 és a 490 között, hogy 490et érdemes venni.

Itt meg tudjátok nézni a típusokat:


[link]


#4 Sajnos nem tudom, mint Katás magánvállalkozó idéntől tervezek fejest ugrani ebbe, áron alul fogok dolgozni ésszerű mértékig, hogy több helyre hívjanak.

2021. ápr. 28. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

5

Én is igazából 3 LE felett gondoltam, csak az ára miatt írtam egy gyengébbet. Meg egyébként se írtad, hogy hivatalosan, vállalkozóként akarod, tehát nagyon sokat fogod használni.

4

Ismerősöm csinálta régebben vállalkozóként, ő m2-alapon vágta, de árajánlat előtt megnézte a területet, és ez alapján is változtatta az árat. Annál drágább, minél kisebb a terület, minél rosszabb a növényzet és a felszín, minél több dolgot kell kerülgetni.

2021. ápr. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Köszönöm én is a választ, 4-es voltam. :)
2021. ápr. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyetlen gondod inkább az lesz hogy az árát nagyon sokára hozza vissza, pénzben érdemesebb 15-ért venni 3-at és használni valami értelmesebb olajjal, ezek az olcsó kínai gépek inkább állás alatt döglenek meg, használat közben (már ha ésszel raktad össze zsíroztál mindent amit kell) nem igazán, csak a felső fordulatot kell belőni hogy ne pörögjenek túl.


Ezek sokkal előbb hozzák be az árukat, és mire a 3 kínai megdöglik bőven tudsz venni valami komolyabb stihlt, bár én a helyedben a stihl mellett is tartanék pótnak valami kínait, ezek a nagy márkás cuccok is szeretnek megdögleni, aztán ha a meló felénél aszondja nyussz, az bizony elég égő.

2021. máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!