Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik a kerti...

Miért nem virágzik a kerti hortenziám?

Figyelt kérdés
Szép nagy zöld leveleket hoz, elég dús, metszeni nem szoktam.

2021. máj. 21. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy kis türelmet kér.

A kerti hortenziák általában június közepétől virágoznak.

2021. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pontosítom a kérdést.

3 éve vásároltam, mikor megvettem akkor virágzott,következő években semmi virág,bimbó nincs rajta.

2021. máj. 21. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Metszeni kellett volna. De nem emiatt nem virágzik.

Az okot majd akkor, ha írsz róla valami használható infót. Pl. milyen földben van, ház déli oldalán van vagy északin, hány órát éri a nap, fa vagy nagy bokor van-e a közelében, használsz-e bármilyen tápanyagutánpótlást, szoktad-e sokat öntözni, stb.

2021. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rododendron földben,északi oldal,kb.1-2órát 3 méterre fa van,tápanyag utánpótlás az nem nagyon, sokat öntözöm.
2021. máj. 21. 19:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan biztosat még így se tudok sajnos mondani.

A rododendron föld nem számít semmit, hacsak nem 5 m3-be ültetted, a gyökerei már 2 m-re járnak a szárától. Azt lenne jó tudni, hogy milyen a kerted talaja, nem meszes-e, mert azt nem szereti. De ha nagyok a levelei, és nem sárgák, akkor ez nem valószínű.

Nagy fa 3 m-re lehet ok, kiszed mindent a hortenzia alól.

A sok öntözés se jó, ha túl erősen nő (vagyis a másik véglet), akkor emiatt se virágzik.

Valamennyi nap szerintem kellene, 4-5 óra. Én leginkább erre tippelek, hogy kevés napot kap. Vagy esetleg még nem elég erős a növény. Ebben az esetben az is lehet, hogy idén már elég erős lesz a virágzáshoz.

2021. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!