Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszaim miért nem virágzanak?

Kaktuszaim miért nem virágzanak?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk kaktuszokat, (2db) és nagyon szép volt a virága...

Ahogy esteledett, úgy néztek ki, mintha elhervadtak volna, de nem hiszem.

És reggel óta se változott semmi.

Mi lehet az oka? Mit csináljak velük, hogy ne legyen semmi bajuk?


Eladó szerint 6 évesek... a nevüket nem tudom, rendezvényes bódéban vettünk.



2021. aug. 13. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem valami ilyesmik esetleg [link] ?

Nagymamámnak ilyen kaktuszai vannak és ezek csak 1-2 napig nyílnak, de egy nyár alatt többször is hoznak virágot, szóval attól, hogy elhervadtak, nem feltétlenül vajuk.

2021. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül van bajuk*
2021. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van néhány olyan, amit az első belinkelt, de tiszta fehérben. Este kezd kinyílni a virága, másnap nyílik, este lelankad és pár nap múlva letöröm. Később újra hajt virágokat. Ritkán (hűvösebb napokon) kibírja 2 napig, de nem többet egy nappal sem.

Nagyon kedveljük az erős illatát.

2021. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a kaktusz nem orchidea, hogy két hónapig megmaradjon a virágja. Szerintem a leghosszabban virágzó se bírja egy egész hétig. Pár naposak vannak köztük, ezek éjszakára becsukódnak, reggel újra kinyílnak, de csak pár napig. (Azért nem tudom pontosan, mert vannak olyanok, amiken tömegével vannak virágok, és nem tartom számon, hogy pont melyikük volt kinyílva tegnap meg tegnapelőtt.)

Ha szabadban tartod őket, még hozhatnak új virágokat.

Aztán télen hideg, fagymentes helyen teleltesd, öntözés nélkül, tavasszal tedd ki megint a szabadba, és még több virágot fognak hozni, mint idén.

2021. aug. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!