Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kevés lett a szőlő az idén ,...

Kevés lett a szőlő az idén , mindent úgy csináltam mint mindig , mégis kevesebb lett sokkal miért?

Figyelt kérdés
Nálatok?

2021. szept. 28. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szárazság miatt.

Más kérdésnél már leírtam, hogy sokkal apróbbak a szemek és alig van benne lé, csak a vastag héj.

2021. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol ez van, a bérelt szőlőnkben is kicsik a szemek, értelme nem is lesz a szüretnek... Alig esett a nyáron valami, persze hogy nem szívta meg magát. Ha házi szőlősor, akkor még talán tudtad volna kútvízzel locsolni.
2021. szept. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
49%
Kétszer annyi van mint tavaj. Itt tavaj volt nagyon kevés most duplája van vagy több. Otthoni szőlő lugas sorok. Közök művelve . Ezért rendszeresen árasztva így a szőlő is kap vizet. De ez sok .indenen műlhat ingadozik a mennyiség . Ha eleve nem hoz annyi virágot utána hiába esik az eső
2021. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A virágzás idején olyan hűvös volt, hogy már azon is csodálkozom, hogy egyáltalán volt megtermékenyülés és terméskötés.

De nem csak a szőlőmet viselte meg a tavaszi hűvös. Meggyem például 6 fáról annyi volt, hogy egy nagyon nagy meggyes pitét tudtam sütni belőle.

2021. szept. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem két helyen van szőlőm, borvidéki domboldalon, és síkvidéki telken. A kötődéssel az égvilágon semmi baj nem volt egyik helyen se.

Azt nem írta a kérdező, hogy súlyra lett kevés, vagy eleve kevés fürt képződött. Mert ez utóbbi metszési probléma lehet. Az első meg, természetesen, az aszály.

2021. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A fürt lett kevés, 2 szemre mettszek mindig,


Ha úgy adódik a szárazat addig metszem meddig, egésséges nedves szárat nem kapok!

2021. szept. 28. 16:14
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
#4 A meggyet a monília vitte el. Állandóan esett virágzásba. Pedig permeteztem. A sárga barack lefagyott. Öszi fele szintén. Birs ilyen kevés sose volt. Szerintem mind a hűvös esős tavasz miatt. Egyedül szőlő van szépen. Körte is imitt amott.
2021. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ne 2 szemre metssz. Az alsó szemekből nem mindig lesz fürt. Fajtajelleg, hogy melyik mennyire érzékeny erre.

Én pont ezért nem rövid csapon termelek, hanem félszálvesszőn, minden fajtát. Egyes csemegék csak a 3-4. rügytől hoznak fürtöt. Borvidéken lakom, itt teljesen ismeretlen a rövid csap, minden termelő szálvesszőn vagy félszálvesszőn termel.

2021. szept. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!