Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha vetőmagokat pet palackba...

Ha vetőmagokat pet palackba teszem kevés rizs közé, akkor lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Főleg paradicsom, bab, és édes kukorica magokról lenne szó. Tavaly befőttes üvegekbe tettem, lezárva, de sok penészes lett, és megromlott.

Idén arra gondoltam hogy teljesen légmentesen záródó fél literes műanyag pet palackokba teszem őket, és teszek az üvegekbe pár evőkanál rizst is.

Ez így párátlanítja, és nem lesz penészes? Jól gondolom hogy beválhat?



2021. szept. 30. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod mindenáron légmentesen lezárva tartani?
2021. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Hát pont azért mert volt hogy papír zacskókba raktam, és abban is megpenészesedett. Enegem üldöz ez a penész. Ezért akarom légmentes helyen tárolni.
2021. szept. 30. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megpenészedett papírzacskóban, akkor az a mag nem volt rendesen kiszárítva.


A papírzacskót hogyan tároltad?

2021. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát egy külső kis épület van a pince mellett. Ott nincs nagyon meleg, és ott szoktam tárolni a magokat. Azt olvastam hogy szobahőmérsékleten nem túl jó, és ott hidegebb van.

A magok szerintem ki voltak száradva, de valahogy később még nedvesség jött ki belőlük.

2021. szept. 30. 13:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lakásba teljesen jó.
2021. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 Ok, idén azt is kipróbálom.

Azért zártam el kevesebb magokat üvegbe is. Elméletileg ez egy jó módszer, hiszen a rizs szárazan tartja a levegőt.

Majd idővel kiderül melyik módszer hogy válik be...

Köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 30. 13:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Nézd, gondolj bele, hogy a gazdaboltban hogyan tárolják a vetőmagokat? Papírzacskóban szobahőmérsékleten.
2021. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nehogy lezárt üvegben vagy PET-palackban teleltesd! Még akkor se, ha rizsszemeket tettél bele.

Tegy egy légáteresztő zacskóba, de még jobb, ha pl. sütőpléhen telelteted át, mert fontos nekik a téli hideg.

Csak megjegyzem: azt se tedd, hogy sülőben (jól) kiszárítod a magokat, nehogy megpenészedjenek, mert tönkre teheted a csíráját

2021. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A termesztett zöldségnövények egyikének se fontos a téli hideg... Egyes fák magjainak fontos, de a lágyszárúaknak nem.

Azt jól írják, nem szabad zárt edényben tartani. Meg lehet oldani, mert a bolti magok is levegőt át nem eresztő papírzacskóban vannak, de azokat mesterségesen kiszárítják csomagolás előtt.

Nálam a nagyobb mennyiségű magok sima cukros zacskóban vannak, feliratozva, az apró mennyiségek meg papírból tűzőgépezett tasakokban. És minden szépen kikel, még 6-8 év után is.

Ha megpenészednek, akkor nincsenek kiszáradva.

A magok is higroszkóposak, mint a tűzifa például. Arról meg közismert, hogy ha télen tető alatt van, de járja a párás levegő, akkor akár a saját súlya felének megfelelő vizet is felvesz a levegőből. De még nyáron se megy a víztartalma 15% alá, csak mesterséges szárítással.

Na, a magok is így vannak, természetes módon mindig tartalmaznak egy csomó vizet, és ha csak lezárod, akkor penészednek. Legjobb olyan helyen tartani a papírban, ami zárt, és a külső párás levegő nem nagy mennyiségben tud bejutni. Nincs egy spájzod pl.? Nekem ott van a vetőmagos dobozom.

2021. okt. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocs, #9, de a teljesség kedvéért kiegészíteném az első mondatod.

Valóban nem kell zöldségnövényeknek, de jópár virág, medvehagyma, levendula csírázásának elengedhetetlen feltétele a hideghatás.


[link]

2021. okt. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!