Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfák lemosó permetezésé...

Gyümölcsfák lemosó permetezéséhez használhatok Funguran és Tiovit szereket együtt és ha igen mennyit keverjek belőlük 10 liter vízhez?

Figyelt kérdés

#gyümölcsfa #permetezés #Funguran #Tiovit
2022. febr. 27. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Facebook növényvédős csoportban kérdezném. Ha nekem kéne mindenképp mondani valamit, akkor lehet keverni és olyan mértékben, ahogy a használati útmutató mondja.
2022. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Tiovitot nem találtam a lemosó permetszerek felsorolásában .

Én sem erre szoktam használni.

2022. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
lisztharmat ellen van, de lehet lemosóhoz is használni
2022. febr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Persze mindent lehet,de csak pénzkidobás lehet.
2022. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A peronoszpóra típusú gombák és a baktériumok ellen rezet kell használni (pl. Funguran), a lisztharmat típusú gombák ellen meg ként (Thiovit).

Rezet meg ként alapból nem keverünk, mert ki tudják csapni egymást, és a lényegi részük egy túrós valami formájában leül a keverék alsó részébe, meg eldugítja a permetezőt. Végezhetsz éppen próbakeverést, hátha valamelyik tartalmaz valami speciális adalékot, de az alap az, hogy nem keverhetőek.

Léteznek kevert szerek, de ezekben ipari módszerrel, megfelelő adalékkal és megfelelő módszerrel való keveréssel gátolják meg a kicsapódást.

Ha sok fáról van szó, és mindenképpen le akarod mosni, akkor vegyél Olajos rézként. Ha csak pár fáról van szó, és nem akarsz rá pluszban költeni, akkor 2-3 hét múlva fújd le Fungurannal az összeset, egy héttel később meg Thiovittel azokat a fákat/szőlőket, amiknél valós probléma a lisztharmat.

A csomagoláson fel van tüntetve a lemosási adag általában. Ha nincs, akkor dupla dózist használj, mint amit vegetációban való permetezéshez írnak. Ameddig a virágok bibéjét nem látod, addig nem tudsz kárt okozni a túl sok hatóanyaggal. Még ha a szirmok esetleg megégnek is, az se gond, mivel kontakt szerek, nem szívódnak fel.

2022. febr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ
2022. febr. 28. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!